View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 15 iul 2009, 15:24:27
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta cu Sirop de Artar

Citat:
Anterior postat de goanga30 Vezi mesajul
Buna ziua doamnelor,va citesc de ceva timp,de cand am gasit aceasta dieta si va felicit pentru rabdarea de a o urma
Din fericire eu nu-s o aspiranta la titlul de slabuta,insa sotul si mama da.
Am tot citit ce spuneti voi despre aceasta dieta,si am unele intrebari catre voi
1.voi pe parcursul celor 10 zile ce mancati?sau nu mancati?
2.apa amestecat cu sarea de mare neiodata se bea in fiecare dimineata inainte de a consuma lichidul cu artar si piper?
3.este necesar sa se consume un ceai laxativ atata timp cat persoana nu are astfel de probleme?
4.daca in timpul dietei se manaca sanatos si echilibrat de ce exista acea recomadare ce sa mananci dupa ce termini dieta?cred ca daca timp de 10 zile reusesti sa te hranesti sanatos,acelasi lucru il poti face si dupa dieta la fel de usor
5.am observat ca sub instructiunile de facut lichidul se specifica ca pe langa cele 8-12 pahare nu se consuma altceva.oare nu se bate cap in cap su recomandarea de a manca sanatos si echilibrat?
Intreb atatea pentru ca mama are o varsta si nu as dori ca de la o dieta sa aiba ulterior probleme de alta natura.
Am reusit sa gasesc la mine in oras siropul,piperul l-am gasit pe net(luam mai multe fete ca mai sunt doritoare),insa nu m-am uita de sarea de mare neiodata.Sper sa o gasesc.
Multumesc mult si sper sa nu va suparati pe mine

Buna si bine ai venit printre noi

Eu am urmat acest regim vreo 3 ani in urma, dar nu il recomand nimanui...
Aceleasi kg le puteam slabi si cu un regim mai sanatos si in plus nu le mai puneam la loc acele kg

Ca sa te lamuresc totusi cu privire la aceasta dieta, voi raspunde la intrebarile tale

1. nu se mananca nimic pe parcursul celor 10 zile, doar acea licoare din sirop de artar, pipen si restul ingredientelor

2. da, atunci se bea. Dar eu nu am baut-o, am incercat in prima zi, dar mi s-a intors stomacul pe dos si am urmat regimul fara apa cu sarea iodata

3. din cate stiu eu, in afara de acea licoare si apa, altceva in aceasta dieta nu iti mai trebuie... ceaiul laxativ e probabil ca sa mentina activitatea intestinelor, eu nu am fost la baie in acele zile de dieta dar nici nu am baut ceai laxativ si imediat dupa ce am inceput sa mananc normal am avut probleme cu mersul la baie, intestinele devenisera lenese

4. eu am gasit aceasta dieta intr-o alta forma.... am citit pe undeva, ca a urmat-o Beyonce si ca a slabit enorm doar cu acea licoare fara sa manance ceva, eu asa am si facut nu am mancat nimic. Recomandarile de alimentatie sunt pentru faza ce urmeaza dupa dieta

5. se cam bat cap in cap, asa am gasit-o pe net acum, dar cand am tinut-o eu acum 3 ani vehicula alta forma a acestei diete, adica fara mancare
Nu o recomand
Exista alte forme de slabit mult mai safe

Si eu am cautat mult acel piper, si l-am gasit in cora.


Mult succes si sper sa iei o decizie corecta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat