View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 23 mar 2009, 15:15:55
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de mireillelm Vezi mesajul
salut,imi cer mi de scuze ca nu am mai intrat de mult timp dar am avut o problema de sanatate ....nu e din cauza regimului doar o raceala si o bronsita mica.Dieta mea merge incontinuare nu am avut decat vreo 2 ezitari am mancat 2cuburi de ciocolata si in weekend am mancat gratar (dar de pui si cu salata) .As vrea sa-mi spuneti daca as luat niste ceaiuri m-ar ajuta cu ceva????eu am mai incercat si erau destul de bune (cand tineau eu regimurile alea de care va spuneam ca nu reuseam sa le duc la capat ).Acel ceai se numeste ******, ceai de slabit si contine:macese,coaja de lamaie,mere,menta,frunze de sena,hibiscus (am mai cumparat si ceai verde aromat cu bucati de lamaie si vanilie (am incercat ceaiul verde si sa fiu sincera nu imi place deloc de asta am luat aromat ).Va pooop si astept raspuns din partea voastra

Buna Mireillelm!.
Ma bucur ca ai revenit langa noi.

Felicitari pentru ambitie si hotararea de care ai dat dovada in aceste zile. 2 bucati de ciocolata nu e mult, comparativ cu ce ai povestit la inceput, ca nu rezistai tentatiilor si renuntai la regimuri, este foarte bine acum. Plus gratarul de pui cu salata este foarte bun. si nu e deloc ingrasator.

Legat de ceaiuri. Sfatul meu: daca este un ceai laxativ arunca-l. Face dependenta si stomacul cu intestinele devin lenese, fara el nu mai vor sa lucreze. Am testat pe pielea mea si stiu ce efecte dau.Daca este pur si simplu un ceai naturist nu e nici o problema, bea-l.

Te mai astept pe aici, nu ne da uitarii.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii