View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 00:49:34
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Diferenta intre painea graham si integrala

Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul
Slăbuţelor, am şi eu o nedumerire. De vreo două săptâmâni mănânc numai pâine neagră, dar aş vrea să trec pe pâine integrală, pentru că are şi mai puţine calorii, şi mai puţini carbo şi e şi mai sănătoasă decât orice altă pâine, din câte am citit.
La mine în oraş nu am găsit decât pâine integrală toast de la Vel Pitar (o să mai caut). Problema e că are 600g şi costă 3.5 lei (faţă de 1.5 cât e cea obişnuită - e o diferenţă) şi ţinând cont că n-am cum să mânănc 600 de grame într-o zi (nici dacă o convertesc şi pe mama ) aş vrea să ştiu dacă există vreo metodă să o păstrez proaspătă mai mult timp Am auzit că în frigider îşi păstrează textura până la trei zile, să fie adevărat? Că să mâncăm 200 g într-o zi şi pe restul să o dăm la căţeii de la bloc ca pe cealaltă nu prea mă încântă, nu mă dau banii afară din casă
Acum, dacă stau să mă gândesc, pâinea de casă stă proaspătă şi 3-4 zile, dar la cum e făcută pâinea din comerţ în zilele noastre, nu cred că rezistă la asemenea tratament. Oare asta integrală să se păstreze mai mult?
Buna Ioana

Eu o pastrez, de obicei, in punga ei "originala" si a stat si pana la o saptamana si era moale.

Cu frigiderul am auzit si eu, dar nu am testat, de aceea la capitolul asta nu am o parere

Alba mai degraba nu rezista si face imediat mucegai.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat