Subiect: Greutatea ideala
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 12:14:27
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Greutatea ideala

Citat:
Anterior postat de Morgot Vezi mesajul
Buna Slabuta,

In primul rand, felicitari pt site. Calculatorul nutritional m-a dat gata si m-a facut sa ma inrolez aici.

Metoda Skinfold Measurement pare a fi cea mai realista, insa pot vedea si fara ea ca am de dat jos ceva kilograme.

Vrea sa-mi construiesc un regim alimentar in functie de consumul de energie pe care-l prognozez in ziua respectiva: fara antrenamente, cu anrenamente, sau ture lungi cu bicicleta. Totusi mi se pare extrem de laborios sa-ti numeri fiecare calorie si fiecare gram de nutrient.

Ca meniu zilnic, am la micul dejun 2 oua, sunca, branza, ceva legume sau paste cu sunca / carne in zilele "grele". La pranz legume cu orez sau cu paste daca nu am mancat paste dimineata. Fara carne daca se poate.Seara merg pe salate, cateodata un gratar dupa antrenament dar nu obigatoriu, fructe pana ma culc. Mai beau cate o bere pe ici pe colo

Nu sunt adeptul meniurilor la miligram, ci a unui regim decent. Incerc sa consum mai mult decat am mancat (azi am febra musculara).
Cam multe paste, o portie pe saptamana Incearca sa optezi pentru paste integrale/din orez, sau sa le inlocuiesti cu cartofi copti/fierti, sau cu orez brun, sau cu orice produs din cereale integrale, ca sa nu mananci paste chiar zilnic

De asemenea, atata efort fizic are nevoie de antioxidanti, ia o gustare din migdale intre mese. Ca tot veni vorba de gustari, adauga 2-3 gustari intre mese, in care sa optezi pentru fructe, iaurt, seminte sau nuci/migdale. Ele mai taie din apetitul gigant de la mesel principale, si mentin metabolismul ridicat si intre ele

Sunt sigura ca o sa te descurci, keep up the good work cu ciclismul Si mersi inca o data de sfatul oferit in jurnalul meu
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
Răspuns cu citat