View Single Post
  #13072 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 14:07:00
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dia draga mea, imi pare rau pentru starea ta de spirit
Stiu cum e sa fii obsedata de kg si sa te perpelesti, sa0ti faci procese de constiinta de la orice bagi in gura.
Sigur, ai sa zici ca eu nu am cum s ainteleg, dar crede-ma ca am avut si eu saptamani bune in care mai aveam putin si intram in depresie din cauza ca ma stresam de la orice mancam, imi era frica sa nu ma ingras si ma simteam din ce in ce mai rau.. Parca de ce imi era frica de ce mancam mai mult..
Nu e ok sa lesini, nu e ok sa te simti atat de rau... Trebuie s afaci ceva in sensul asta.. Deja faza cu stresul de la job a ajuns la un alt nivel....... Ce e mai importanta decat sanatatea? Daca nu ai sanatate poti sa ai banii de pe lume, poti sa fii cat de slaba ai fi, ca nimic nu te poate ajuta..

E ok ca te-ai decis sa iei o pauza de la dieta.. Lasa lucrurile sa vina de la sine..
Ai grija de tine Dienush!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]