Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #13071 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 11:48:28
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Cred ca stiu despre ce emisiune e vorba, e vorba despre "how to look good naked" sau ceva de genul, a lui Gok?Imi suna cunoscut ce spui tu acolo, stiu ca am vazut si eu o emisiune de genul asta...
Daaa, asta este emisiunea...eu amn urmarit-o intr-o perioada!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui losefat:
happygirldiana (13 nov 2012)
  #13072 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 14:07:00
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dia draga mea, imi pare rau pentru starea ta de spirit
Stiu cum e sa fii obsedata de kg si sa te perpelesti, sa0ti faci procese de constiinta de la orice bagi in gura.
Sigur, ai sa zici ca eu nu am cum s ainteleg, dar crede-ma ca am avut si eu saptamani bune in care mai aveam putin si intram in depresie din cauza ca ma stresam de la orice mancam, imi era frica sa nu ma ingras si ma simteam din ce in ce mai rau.. Parca de ce imi era frica de ce mancam mai mult..
Nu e ok sa lesini, nu e ok sa te simti atat de rau... Trebuie s afaci ceva in sensul asta.. Deja faza cu stresul de la job a ajuns la un alt nivel....... Ce e mai importanta decat sanatatea? Daca nu ai sanatate poti sa ai banii de pe lume, poti sa fii cat de slaba ai fi, ca nimic nu te poate ajuta..

E ok ca te-ai decis sa iei o pauza de la dieta.. Lasa lucrurile sa vina de la sine..
Ai grija de tine Dienush!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13073 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 14:12:12
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dimi Di,
cred ca nu ar trebui sa te mai necajesti si stresezi atata...stresul e cel mai mare dusman...el ne impinge catre mancatul necontrolat!Cand va sosi momentul...o sa sti cum sa procedezi ca sa ajungi la greutatea dorita!
Eu stagnez, dar sa sti ca nu ma deranjeaza...ma gandesc chiar ca se stabilizeaza corpul cu greutatea...
Acum Di, incerc sa adopt o atitudine pozitiva fata de oameni si de lucrurile ce se intampla in viata mea...citesc mult in acest domeniu...si sper sa imi rezolv cat de cat problemele legate de respect, incredere, controlul furiei...uf, nu e usor!
Fac exerciti in oglinda, Di sa nu razi de mine ...repet : sunt frumoasa si ma plac asa cum sunt...eu pot, eu voi reusi...sti cat de greu imi e sa imi spun din suflet aceste simple cuvinte..ori nu le pot rosti, ori ma umfla rasul...nasol...incearca si tu!
Pup, fata frumoasa!
Eu te plac muuuult asa cum esti!
Acum te cert, mi-ai lipsit in casuta mea....
Si eu am incercat exercitiul asta! Sa stii ca are efect! Si pe mine ma umfla rasul sau parca nu-mi ieseau cuvintele din gura.. Uite ca de mult n-am mai facut asta! Am sa incerc sa imi vorbesc in oglinda si sa ma incurajez o data pe saptamana!

Iosefat, daca [pot sa te rog sa imi 'divulgi' si mie din sursele tale.. Sper sa nu te super ca indraznesc
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 13 nov 2012 at 14:27:11.
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
losefat (15 nov 2012)
  #13074 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 15:08:40
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Dia draga mea, imi pare rau pentru starea ta de spirit
Stiu cum e sa fii obsedata de kg si sa te perpelesti, sa0ti faci procese de constiinta de la orice bagi in gura.
Sigur, ai sa zici ca eu nu am cum s ainteleg, dar crede-ma ca am avut si eu saptamani bune in care mai aveam putin si intram in depresie din cauza ca ma stresam de la orice mancam, imi era frica sa nu ma ingras si ma simteam din ce in ce mai rau.. Parca de ce imi era frica de ce mancam mai mult..
Nu e ok sa lesini, nu e ok sa te simti atat de rau... Trebuie s afaci ceva in sensul asta.. Deja faza cu stresul de la job a ajuns la un alt nivel....... Ce e mai importanta decat sanatatea? Daca nu ai sanatate poti sa ai banii de pe lume, poti sa fii cat de slaba ai fi, ca nimic nu te poate ajuta..

E ok ca te-ai decis sa iei o pauza de la dieta.. Lasa lucrurile sa vina de la sine..
Ai grija de tine Dienush!!
Hei, hon!
Ai inteles gresit, hon, nu iau pauza de la dietaTin in continuare,dar mai relaxat, incerc sa "keep calm" vorba celebrelor pozisoareKeep calm and loose weight, as putea spuneO s-o iau mai usor cu numaratul caloriilor, cu stresul si cu tot ce tine de asta.O sa calculez calorii in continuare dar nu o sa mai fiu asa stresata, o sa imi repet ca nu ma grabesc niciunde si ca am timp sa slabesc, nu concurez cu nimeni, poate doar cu sanatatea mea.

Adevarat, s-a ajuns cam departe din cauza oboselii de la job.De fapt, din cauza noptilor nedormite, ca cine stie ce munca nu am aici, dovada si faptul ca stau de vb mai tot timpul pe slabuteDar momentan nu apare nimic, nimic, in niciun domeniu...Iar de plecat, stii tu, nu am cum sa plec, asa in lume, dintr-odata, fara sa fiu asigurata macar un pic....EU imi fac griji doar pt facturi, nu suport sa fiu restanta, nu am fost niciodata restanta, pt asta ma stresez atat din cauza banilor si din cauza ca uite, nu am ce sa cumpar sa ii pun puiucului la pachet....Tocmai vorbeam cu parintii mei, nu stim ce sa facem si unde sa mergem sa ne fie mai bine, pt ca am cazut ntr-o groapa mare din care nu iesim, nu putem sa iesim...
Practic, eu muncesc aici pt plata utilitatilor, iubi la fel, pt ca daca nuiau eu salariu, ia el salariul si ia fix cat utilitatile...Ma rog, am mai spus lucrurile astea...Ma tot repet.
SI chiar la repetarile aste ama refeream cand spuneam ca o sa fiu mai cumpatata cand vine vorba de confesiuni aici...Adica..e jenant sa vin sa ma vait de acelasi chestii,chiar daca mie imi face bine atunci pe moment,dar chiar e jenant. Daca pana acum raportam fieare pas facut: am facut sport, nu am facut, am mancat aia si ailalta, ba nu, am mai adaugat inca ceva la meniu, am avut un binge eating episode, de acum nu voi mai raporta chiar asa pt ca...cred ca va fi mai bine pt mine, pt psihicul meu, ce sa mai.Daca nici asa nu e bine si nu e biggy deal alegerea mea, fac alt plan!Ca doar de vreo 2 ani incoa' numa' planuri fac si fapte ZERO!
Hugs and kisses!

P.S: Sincera sa fiu, nu stiucat o fi de coerent mesajul, pt ca am vrut sa spun niste chestii diferite si am impresia ca le-am spus dar cu aceleasi cuvinte. Sper sa fiu inteleasaAm multe in capsor acum
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Kclaudyia (13 nov 2012), Rallara (13 nov 2012)
  #13075 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 15:45:06
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Hei, hon!
Ai inteles gresit, hon, nu iau pauza de la dietaTin in continuare,dar mai relaxat, incerc sa "keep calm" vorba celebrelor pozisoareKeep calm and loose weight, as putea spuneO s-o iau mai usor cu numaratul caloriilor, cu stresul si cu tot ce tine de asta.O sa calculez calorii in continuare dar nu o sa mai fiu asa stresata, o sa imi repet ca nu ma grabesc niciunde si ca am timp sa slabesc, nu concurez cu nimeni, poate doar cu sanatatea mea.

Adevarat, s-a ajuns cam departe din cauza oboselii de la job.De fapt, din cauza noptilor nedormite, ca cine stie ce munca nu am aici, dovada si faptul ca stau de vb mai tot timpul pe slabuteDar momentan nu apare nimic, nimic, in niciun domeniu...Iar de plecat, stii tu, nu am cum sa plec, asa in lume, dintr-odata, fara sa fiu asigurata macar un pic....EU imi fac griji doar pt facturi, nu suport sa fiu restanta, nu am fost niciodata restanta, pt asta ma stresez atat din cauza banilor si din cauza ca uite, nu am ce sa cumpar sa ii pun puiucului la pachet....Tocmai vorbeam cu parintii mei, nu stim ce sa facem si unde sa mergem sa ne fie mai bine, pt ca am cazut ntr-o groapa mare din care nu iesim, nu putem sa iesim...
Practic, eu muncesc aici pt plata utilitatilor, iubi la fel, pt ca daca nuiau eu salariu, ia el salariul si ia fix cat utilitatile...Ma rog, am mai spus lucrurile astea...Ma tot repet.
SI chiar la repetarile aste ama refeream cand spuneam ca o sa fiu mai cumpatata cand vine vorba de confesiuni aici...Adica..e jenant sa vin sa ma vait de acelasi chestii,chiar daca mie imi face bine atunci pe moment,dar chiar e jenant. Daca pana acum raportam fieare pas facut: am facut sport, nu am facut, am mancat aia si ailalta, ba nu, am mai adaugat inca ceva la meniu, am avut un binge eating episode, de acum nu voi mai raporta chiar asa pt ca...cred ca va fi mai bine pt mine, pt psihicul meu, ce sa mai.Daca nici asa nu e bine si nu e biggy deal alegerea mea, fac alt plan!Ca doar de vreo 2 ani incoa' numa' planuri fac si fapte ZERO!
Hugs and kisses!

P.S: Sincera sa fiu, nu stiucat o fi de coerent mesajul, pt ca am vrut sa spun niste chestii diferite si am impresia ca le-am spus dar cu aceleasi cuvinte. Sper sa fiu inteleasaAm multe in capsor acum
Am inteles tot stai calma
Observ ca e o stare generala de depresie pe forum Serios acum.. am citit la multe fete ca s-au saturat de dieta si de numarat calorii.. Ceea ce e normal.. Toata vara am tras ca nebunele.. acum intram si noi la hibernare, pana dupa sarbatori nu?
Dia eu iti doresc tot binele din lume, si sunt sigura ca va rasari soarele si pe strada ta!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
happygirldiana (13 nov 2012), Rallara (13 nov 2012)
  #13076 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 15:47:07
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Am inteles tot stai calma
Observ ca e o stare generala de depresie pe forum Serios acum.. am citit la multe fete ca s-au saturat de dieta si de numarat calorii.. Ceea ce e normal.. Toata vara am tras ca nebunele.. acum intram si noi la hibernare, pana dupa sarbatori nu?
Dia eu iti doresc tot binele din lume, si sunt sigura ca va rasari soarele si pe strada ta!!
Il fac eu sa apara, daca nu vrea de bunavoie
Pupici,draga mea!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Kclaudyia (13 nov 2012), Rallara (13 nov 2012)
  #13077 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 15:50:17
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Il fac eu sa apara, daca nu vrea de bunavoie
Pupici,draga mea!
Cum te mai simti? Tot slabita?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13078 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 18:48:14
roxanici8585's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2012
Locaţie: TURDA, Italia
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 97.9kg
Mesaje: 784
Aprecieri acordate: 299
Am fost apreciat(a) de 231 ori in 192 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

salut tu scumpica.... imi pare rau sa citesc de starea ta ....
sunt de acord cu ce ai scris tu .... ia-o usurel .... odihneste-te, pune de o parte stresul, da-ti timp tie insati si incetut incetut o sa fie totul bine .... noi suntem aici pt orice .... eu sunt convinsa ca tu poti si ca vei reusi in tot ceea ce iti propui ...
te pupic dulce de tot ....
__________________
Jurnal roxanici8585 - Primul pas spre o viata mai buna...http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...una-11313.html
"Intotdeauna fa ceea ce iti este frica sa faci."
"Intoarce-ti fata catre soare si umbrele vor ramane in urma ta."
  #13079 (permalink)  
Vechi 13 nov 2012, 19:06:56
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Cum te mai simti? Tot slabita?
Claudici, sorry, hon, de-abia acum vad mesajul...Au aparut niste chestiute pe aici...
Da, ma simt destul de slabita, nu am putere de concentrare, daca pun capul pe perna adorm in 3 secunde , oriunde as fi si mi-e tot mai teama sa nu cumva sa fie simptome de oboseala cronica.....
Merci ca te preocupi,scumpa mea, o sa incerc sa ma odihnesc pe cat de mult posibil, dar numa' maine nu-i poimaine si iar vin turele de noapte....
Citat:
Anterior postat de roxanici8585 Vezi mesajul
salut tu scumpica.... imi pare rau sa citesc de starea ta ....
sunt de acord cu ce ai scris tu .... ia-o usurel .... odihneste-te, pune de o parte stresul, da-ti timp tie insati si incetut incetut o sa fie totul bine .... noi suntem aici pt orice .... eu sunt convinsa ca tu poti si ca vei reusi in tot ceea ce iti propui ...
te pupic dulce de tot ....
Te pup,Roxanici!Multumesc de incurajare, scumpa, esti o scumpa!Toate sunteti fete pe placul sufletului meu, tare mi-ar placea sa va cunosc si in "carne si oase"

Tura mea e aproape gata!Ajung acasa si trec la mama soacra, vrea sa dea imparteala pt tatal ei, apoi trec acasa la sport&stuff, cu speranta ca voi avea intalnire cu perna cat mai curand

Sa aveti o seara minunata,dragele mele!Maine tot aici sunt!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13080 (permalink)  
Vechi 14 nov 2012, 09:15:38
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana


Buna dimineata soare!!Fruntea sus, si intotdeauna sa privesti inainte!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui GCM:
happygirldiana (14 nov 2012)
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole