View Single Post
  #1327 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 00:22:21
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Citat:
Anterior postat de pety Vezi mesajul
Buna slabuta...mi-era dor de o interventie de-a taam facut mentinere doar cateva zile,dar gata m-am razgandit...poate nu trebuia sa renunt ca sigur are si mentinerea asta treaba ei...dar m-am dat pe disociata pentru ca vreau neaparat sa scad pana la 88 pana peste 2 saptamani si cu mentinerea nu cred ca as fi reusit...si sora mea m-a convins sa facem disociata pe zile...carne,orez,peste,lactate,fructe,legume...si am acceptat dar nu scad caloriile sub 1000,nu te preocupa,ok?M-a facut sa accept si faptul ca am mai tinut si anul trecut disociata si am slabit 7-8 kg in 15 zile...dar faceam mult sub 1000 de cal,de asta am slabit asa mult...acum nu mai fac asa drastic...pupici slabuta!!!weekend frumos si racoros!!
Mentinerea este importanta pentru stabilizarea greutatii, ca organismul sa se obisnuiasca cu noua greutate si sa "intaresti" rezultatul din timpul dietei.

De aceea, dupa cele 2 saptamani de mentinere iar se incepe dieta, dupa iar mentinere, ca sa slabestu treptat si nu brusc.

Ba, se slabeste foarte bine si in mentinere, chiar daca se cheama "mentinere" se mai scad kg si in aceste 2 saptamani

Verificat.

Sa ai grija cu disociata
Oricum ma preocup, pentru fiecare dintre voi
Ca sa nu faceti prostioare la graba
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat