View Single Post
  #134 (permalink)  
Vechi 12 feb 2017, 13:03:18
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D

Cugetari... Stand de vorba cu o prietena , pe care tot pe un forum de slabit am cunscut-o in urma cu 7 ani aprox, si citind prin diferite postari despre diete , slabit si mentinere , realizez ca singura varianta ... indiferent sub ce denumire ai imbraca dieta se numeste: Dieta foamea ... Nu pentru ca ai muri de foame neaparat, pentru ca mai ales in dietele low carb nu prea simti foamea, cel putin nu asa cum o simti dupa ce ti o zi de legume si fructe , ci pentru ca oricum ai lua.o, ca sa slabesti mananci mereu mai putin decat ti-ai dori... Ca mananci diferite combinatii , mai putini carbohidrati, mai multe grasimi ,mai putine grasimi, shake, raw, cum vrei si poti..tot acelasi lucru se intampla=mai putine calorii...
Diferenta, zic eu, o face mentinerea ...adica dupa diete low carb super repede se pune inapoi si aproape mereu sanatatea are de suferit, iar mancand mai normal sa zic asa, fara excese, dar mai putin te mentii mult mai usor si nu pui tot la loc intr.un timp infricosator de scurt... Acuma depinde de fiecare... ce isi doreste... Sa slabeasca intr/un timp scurt si sa se chinuie sa isi mentina rezultatele(pentru ca sa fim seriosi...cine poate manca low carb pe viata? si cei mai ambitiosi se satura...) sau sa slabeasca intr/un timp mai lung cu mai putin frustrari si cu rezultate mai usor de mentinut ... Recunosc ca uneori si eu imi doresc sa slabesc foarte repede, cum am facut/o inainte ,dar parca simpla idee ca as iesi cu familia mea undeva si ar trebui sa stau sa ma uit in gura lor cand mananca si eu sa nu am voie ca nu e ziua, sau ca are mai multi carbi sau ca are nu stiu ce, mi se pare megafrustrant.. Nu sunt eu o fericita nici asa mai plinuta, dar macar nu sunt asa frustrata si incerc sa ma bucur de viata in timp ce incerc sa ajung inapoi la greutatea dorita...

Z13 11.02.
Md Pasca dietetica fara aluat
Pranz : 2 felii paine integrala + conserva sardina + inca un triunghi de pasca cu putin gem de visine light
Cina: Piept de pui cu o lingura de orez basmati, o mana de amestec de legume italienesti si un sfert de avocado

Sport : 5 ore la salonul de coafura
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui AnDrAdAxl:
butterfly30 (12 feb 2017), danyella2008 (12 feb 2017), Laura (12 feb 2017), rozica1965 (19 iun 2017)