View Single Post
  #1386 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 08:42:00
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul


da, da, gata am inteles, acuma nici sa vreau nu ma mai pot atinge de crenvusti, ii dau la tata sa-i pape ce o mai ramas, cat despre starea mea, da sunt mult mai happy si relaxata...din cate am inteles eu si faza cu un somn odihnitor contribuie la procesul de slabit, eu nu mereu am parte de asa ceva, adica daca ieri m-am pus sa dorm pe la 2 si ceva noaptea, acum la 7 juma am fost in picioare, ca asa mi s-a obisnuit organismul sa ia m.d, si asa de plina energie ma simt acum ca pe langa musliu-ul meu cu lapte de soia am papat si putina cioco neagra, cum mi-a adus iubi, cioco neagra trufe, iami...dar gata, cateva zile nu o mai pap ca si ieri la gustare am avut cioco neagra, trebuie sa le fac o poza, ca am cred ca vreo 50 de cioco toate nergre sau amarui cu peste 50% cacao, deci iti inchipui ca iubi in 3 plase numa cioco neagra mi-o adus...si eu o sa incep cu sala de sapt viitoare
Ce rea esti Si ai mei papa cremwusti, eu m`am dezobisnuit Nush voi cum sunteti dar mie asa ce mi s`a scarbit de carnea asta din comert de numa` numa. Si nu doar de carne.. ci de orice din comert.. Acum de Craciun luam porc, macar daca tot mancam o gramada de carne si preparate din carne de sarbatori ( ca noi asa suntem, maaari amatori de purcel ) sa fie sanatoasa, nu plina de chimicale. Si incerc pe cat posibil sa mananc cat mai bio, mai cultivam si noi legume, mi`am pus si pomisori fructiferi iar restul de alimente de la fructe si legume pana la oua incercam sa le cumparam in general de prin surse sigure, unde stim ca nu`s pline de chimicale. Vai, ia trimite`mi iubita si mie o ciocolata ca asa ce mi`ai facut o pofta.. Bine, ca am si eu cioco neagra prin casa, dar nu se compara Abea astept la Craciun ca primesc si eu tot felul de dulciuri de prin italia numai ca ale mele numai dietetice n`or sa fie Si nu uita, vrem poze cu amandoi Cat despre sala, bravo, pune osul la munca. Nici nu poti sa iti imaginezi cate beneficii aduce miscarea pe langa ca ajuta la slabit
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]