View Single Post
  #13981 (permalink)  
Vechi 29 sep 2012, 17:19:47
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc

Citat:
Anterior postat de voley05 Vezi mesajul
Buna...ma numesc Alina si am 175 cm si 64 de kg...mi-as dori sa slabesc cam 10 kg...ce sfat imi dai ...va roooog ajutati-ma

Buna Alina , si bine ai venit!
Cred ca cel mai bine 7, asa cum ai scris la ticker, altfel ai fi sub normoponderabilitate si nu e bine . Eu cred ca tu arati bine si la kg pe care le ai acum, dar daca tu te simti bine mai slabuta, e alegerea ta.

Diete sunt destule, ti-as recomanda sa incepi cu o dieta hipocalorica, mai intai calculeaza caloriile pe care le consumi acum, inainte de dieta, si apoi incepi cu 1400 de cal, de exemplu, apoi dupa ce dai cateva kg jos si organismul da semne de rezistenta, mai reduci cu 100-200 calorii. Incearca sa reduci pe cat posibil dulciurile, alege painea integrala/graham si limiteaza-te la 1-2 felii/zi, mananca ciorbe fara prajeli, salate, carne slaba la gratar, si rezultatele vor aparea.
Ce sport iti place sa faci? Alege ceva care sa iti placa, nu sa ti se para o corvoada.

Te asteptam maine cu meniul propus

Daca ai nevoie de sfaturi, suntem alaturi de tine
Succes
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]