View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 17:13:57
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Un jurnal numit speranta - Noa

Citat:
Anterior postat de Noa Vezi mesajul
Astazi am luat-o putin pe aratura. Ma asteptam pentru ca prea a fost totul perfect pana acum, in sensul ca am rezistat eroic fara paine ,dulciuri si sucuri.
Azi am mancat pepene, cam mult dar era atat de buuuuun! Dupa care am simtit nevoia de ceva dulce (dar nu fruct) si mi-am luat o inghetata Big Milk trasa in ciocolata.
Aveam nevoie de putin combustibil pentru a merge mai departe.De maine nu ma mai intereseaza dulciurile.Oricum kilogramul ala dat jos pe mine ma motiveaza foarte tare.
Buna Noa, si bine ai venit,
incearca sa mergi pe principiul alimentatiei sanatoase. Intai trebuie sa iti fie clar ca alimetatia sanatoasa e buna pentru tine si pentru corpul tau. Gasesti in biblioteca, cred, dieta vietii , citeste-o, pe mine m-a ajutat mult sa inteleg cat de importante sunt alimentele, ora la care se mananca si ritmul corpului.
Nu prea dau sfaturi pe forum pentru ca eu slabesc foarte greu, desi manac mult mai sanatos ca toti prietenii mei si fac si mai mult sport, dar mi-am permis sa iti scriu in ideea in care am observat ca te ghidezi doar dupa calorii.
Iar treaba cu dulcele...este totul in mintea noastra.
iti doresc mult succes
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina