Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 14:08:27
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Roxii ai perfecta dreptate.Ei nu ma ispitesc neaparat pentru ca sunt "ff slaba" ei mai degraba, in special tati nu mai vrea sa ma vada ca sunt ca anul trecut.Pur si simplu nu ma atingeam de mancare doar ff putin.Trebuie sa recunosc ca am dat in anorexie si de atunci mie putin frica de mancare.Insa am fost si la doctor si mi`a explicat ca nu e bine deloc ce fac mai ales ca eu deja ma confrunt cu probleme de menstruatie si asta e clar un semnal de alarma, dar e foarte greu totusi sa imi revin.Am ramas asa cu frica de mancare.Nu zic ca acum mananc totusi mai bine decat data trecuta dar vreau sa o iau incet cu caloriile pentru ca nici prea mult nu mai pot manca ca mi se face rau..Eh ce sa fac am facut multe prostii anul trecut..Aproape m`am distrus..Noroc cu mami ca m-a oprit la timp!!Iti multumesc foarte mult de primire si incurajare!!
Nu trebuie sa iti fie frica de mancare,nu este dusmanul tau atata timp cat mananci cat si ce trebuie.Nu zice nimeni sa mananci nush cate calorii pe zi,insa sa nu scazi sub 1000 de calorii,altfel tot infometare se numeste.Imparte`ti aceste calorii in 3 mese+2 gustari,astfel nu vei mai manca cu asa multa foame incat sa exagerezi.Stiu ca iti e teama,dar tu esti singura care poti iesi din starea asta.A manca 3 mese principale nu inseamna ca te ingrasi,ci din contra,iti vei face singura un bine si iti vine sa crezi sau nu,te va ajuta sa slabesti!Si eu mancam inainte o singura data pe zi si nu slabeam deloc,ei bine,de cand am inceput sa mananc 3 mese principale+2 gustari am slabit foarte frumos si usor!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]