View Single Post
  #1407 (permalink)  
Vechi 01 mar 2011, 07:39:10
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Liga adolescentelor slabute

Citat:
Anterior postat de voi slabi si eu Vezi mesajul
salut...am nevoie de ajutorul vostru
eu vreau sa slabesc cam pana in iunie
am 13 ani si 57 de kg...as vrea sa slabesc cam 8 kg
si cred ca cel mai indicat ar fi sa slabesc 2-3 kg pe saptamana
si as dori sfatul vostru
ma refer la dieta....si la sport
am acasa banda de alergat dar imi este destul de greu pe ea...trebuie sa alerg mult ca sa transpir si eu nu sunt un fan al alergatului
si as dori sa slabesc sanatos si sa nu ma mai ingras la loc pentru ca dupa ce o sa slabesc sa pot sa imi modelez corpul si sa lucrez putin la muschi...deoarece vreau sa am un corp frumos pana o sa am cam 50 de ani
si o sa incerc sa iau exemplul mamei mele care face sport de aproximativ 4 ori pe saptamana deoarece vrea sa se mentina in forma si sa aiba o viata sanatoasa...ea are 42 de ani
deci va rog frumos sa ma ajutati deoarece am nevoie de ajutor!

Buna!! Ma bucur ca ai intrat pe acest site, unde eu personal am gasit foarte mult ajutor!!! De ce nu incepi un jurnal sa ne spui ce mananci tu in fiecare zi si ce dieta vrei sa tii, dar si mai multe detalii despre tine? (asta nu inainte de a rasfoi paginile pe aici si de a citi cum se tine o dieta sanatoasa!) Spor la ceea ce ti-ai propus!!


Citat:
Anterior postat de rapsodie Vezi mesajul
din pacate in conditii de stres maxim atac frigiderul ...
Da, stiu ca asta se intampla la toata lumea! Ce e cel mai bine este ca ti-ai dat seama problema si acum o sa iti fie mult mai usor!! Spor la slabit!!


Un 1 Martie fericit pentru toate fetele de aici!!!



Poopici,
Alexandra
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]