View Single Post
  #14582 (permalink)  
Vechi 29 aug 2014, 08:21:37
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata, dragelor!
Desi e 7 jumate, sunt rupta de somn asa ca e posibil sa mai dorm un pic. Aseara unul dintre colegii de casa a facut un gratar de ramas bun si am trecut la somn destul de tarziu si destul de turmentati. Sa ii fi vazut pe toti in dimineata asta, cand au plecat la munca ))
Am avut ieri o zi minunata, am petrecut-o cu iubi, din nou a fost liber, din nou a fost vremea de vina....
Azi urmeaza curatenia dupa debandada de ieri, poate ies la alergat cu nou venita in casa, iubita unui coleg. Sora mea nu vrea la alergat, poate vrea Flori :-)
Numai bine,trece timpul si imi vine puiul acasa :-)
Ma tot gandesc de vreo doua zile daca sa va spun sau nu, dar...sunt prea nerabdatoare :-D Nu e nimic sigur dar...sunt cateva sanse sa fiu...insarcinata :-D :-D :-D Si am emotiiiii!!!! Am emotii pana cand voi face testul, deocamdata e cam debreme si nu cred ca ar fi relevant :-D Dar am eu un...feeling, ca sa spun asa :-)
Va puuup! Nu stiu cand mai intru, sormea e la munca azi :-D
O zi frumoasa!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (29 aug 2014), anqutz (29 aug 2014), feelix (30 aug 2014), shadowdinasty (29 aug 2014)