View Single Post
  #1473 (permalink)  
Vechi 23 ian 2011, 16:51:00
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

lena, un meniu de proba il poti pune si aici.
Madanuta, felicitari, tu vii si doar ne spui ca ai slabit, asta e bine, bine ca nu vii sa spui ca te-ai mai ingrasat. Multa sanatate!
Flori, spor la invatat!
Magda, multumim de retete!
Crissa, gata, suntem in formatie completa.
Cris, sa stii ca cine a gandit concursul nu a luat in considerare ca pe noi caloriile nu ne intereseaza. Dar avem promisiunea ca la urmatorul concurs se va perfectiona metoda de notare pt ca noi sa ne putem manifesta in voie.
Oricum, e ok, computerul nu stie ca eu sunt de la Monti si nu am voie zahar, cealalta fata e de la WW si nu trebuie sa depaseasca 12 puncte pe masa (zic si eu ca nu stiu), sau alta e de la hipo si poate mancat tort si pizza atat timp cat nu trece de 1200 de calorii.
Deci nu iti face probleme.
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]