View Single Post
  #1476 (permalink)  
Vechi 29 apr 2010, 08:06:56
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna seara vin la raport.

2 portocale
M.D. 2 felii paine monti cu gem facut in casa cu fructoza+ iaurt0.1% + cafea decof.
P. omleta ( ceapa, verde, ardei, marar, sare, piper, 3 oua) jambon de curcan ( piept de pui gatit la cuptor fara grasimi) castraveti, ridichi.
G. 3 patratele de ciocolata 90%
C. paste integrale aldente ( 5 minute) + sos de rosi facut in casa ( o conserva de rosii+ 2 cepe+ usturoi+ sare+ piper+ busuioc- le-am dat la robot apoi le-am fiert 5-8 minute)
Nu stiu ce mai am voie in afara de pastele astea ca imi este foame.
Eu mananc cam 100 g. de spaghete la o masa. Nu stiu daca e mult, putin, dar asa simt eu ca mi-e bine. Si mai pun si o salata de ceva pe langa, fara ulei. Daca vrei poti pune maxim o lingura de ulei de masline. Monti da voie deoarece uleiul de masline contine acizi grasi nesaturati.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]