View Single Post
  #1495 (permalink)  
Vechi 20 feb 2012, 12:32:13
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Bineinteles ca am crescut din nou-55 kg.
Am mancat aseara spaghetti si popcorn. Am observat ca intotdeauna cand mananc seara popcorn a doua zi cantaresc mai mult(deci nu de la spaghetti ,de la popcorn)
Azi e 20 februarie, maine am 20 de ani de la casatorie
Da, pt ca are sare si te face sa bei multa apa, sau daca nu bei corpul nu va mai elimina lichidele deja existente si asa te umfli. Dar nici greutatea asta nu e reala, asa ca fara griji.
La multi ani fericiti, in curand faceti nunta de argint! Sa fiti sanatosi!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Ame ,cuvintele tale imi fac intotdeauna bine. Sunt convinsa ca oscilatiile mele nu sunt bune,dupa ziua de fructe cred ca ma golesc bine si 53 kg cat am atunci nu reflecta greutatea mea .Apoi incep sa retin apa si sa cresc la loc.Mi-ar place o greutate constanta, sa stiu si eu cam la ce kg. ma aflu,nu azi sus ,maine jos.
In pozele de care vorbesti am in jur de 52-53 kg.
La 53 kg. as fi multumita si chiar ma simt bine,52 e deja un moft,nu ca nu mi-ar place sa-mi indeplinesc acest moft,dar deocamdata ma multumesc si cu 53
Tu ce mai faci? Cum merge cursul?
E ok, sambata asta nu am fost ca afost carnaval si am stat acasa. In rest, mai nimic, la fel ca si pana acum, aceeasi rutina!
Pupici! Sa ai o sapt usoara, plina de iubire!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]