View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 15:42:52
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Bebelicios!

Citat:
Anterior postat de Bebelicios Vezi mesajul
:-O:-O feeeeteeelorrr sunt obsedata ca mananac prea mult ((( uneori imi bag degetele pe gat daca ma simnt cumva cam satula voi ma intelegeti mananc un castronel ft mic de supa....

Pentru cele 15-20 kg care tre sa le pierzi ce faci tu e absolut gresit. Pe langa problemele medicale care nu vor inceta sa apara..gen rani pe esofag... gastrita...si ulterior ulcer... atrofiere muschi etc...vei avea o problema care pe tine te va deranja imens de mult (probabil cele medicale zici ca mi-e nu o sa mi se intample si anume: NU VEI SLABI. De ce? simplu...

corpul uman merge dupa principiul unei masinarii...ii dai ulei(mancare)...va functiona... ii dai mult ulei...va arde cat crede el ca e necesar ca sa functioneze.... nu ii dai ulei destul...nu va functiona cum trebuie...sau va functiona pana la un anumit punct... Studiile nutritioniste..si nu numai...au aratat ca ptr a functiona sanatos si in aceleasi timp sa arda din grasimi un organism ( la femei) trebuie sa primeasca un minim minimorum de 1000-1200 kcal/zi...calorii sanatoase... care le procuri din gratare, salate, spanac, orez brun, legume, fructe, supe etc Daca tu nu dai organismul acest min de calorii.. el va slabi pentru un timp...maxim 7 kg!(alte persoane n-au slabit nici macar 2 kg).. pe cantar vorbesc(ptr ca acele 7 kg nu vor fi grasimi)...dupa care BOOM! stagneaza.. ptr ca el are nevoie de energie ca sa arda grasimile...si cum energie (care consta in minimul de calorii) nu va primi ... atunci va incepe sa se hraneasca din muschii tai...masa musculara este mai compacta si mai grea...deci pe cantar nu vei vedea schimbari...iar din pct de vedere al sanataiii te vei alege cu niste boli de toata minunea... unele le vei duce pana pe lumea cealalta

Ti-as sugera sa revizuiesti atat dieta cat si atitudine ta fata de dieta daca vrei sa slabesti, evident !

Ai 20 de ani... in maxim un an ..daca papi sanatos si practici sport in casa sau afara (dupa plac) eu ITI GARANTEZ, nu doar ca vei slabi kilogramele dorite ci chiar ca te vei modela foarte furmos. Daca vrei facem pariu

Uite la mine...dupa atatea kilograme pierdute am inceput pe la 25 de kilo pierdute sa stagnez...desi papam minimul de calorii si practicam sport... ce-am facut? culmea! am marit atat sportul dar si numarul caloric !De la 1000-1200kcal/zi am crescut la 1500-1600kcal/zi si am marit intervalul si frecvenmta sportiva la una ora pe zi ...minim 5 zile pe sapt sport...si am reinceput sa slabesc..concluzia? Organismul meu nu mai primea destule calorii ca sa arda grasimi iar activitatea sportiva era deja prea usora ptr el

Deci gandeste-te ded 2 ori inainte de a incepe o asemenea dieta ca a ta...
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]