View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 21:20:43
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: DA! Lipsa somnului duce la ingrasare!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Neata!A auzit cineva de melatonina?Aveti cunostinte care folosesc astfel de pastilute?Am citit cat de cat despre ele dar parca totusi mi-e teama sa incep sa le iau dar in acelasi timp le-as lua, promit somn linistit si sunt sanatoase, neavand efecte adverse.Dar cum eu sunt sceptica in ceea ce priveste suplimentele... Sau sa iau eu ceai de valeriana?Nu mai suport situatia asta cu somnul, pe cuvant de cercetas....Azinoapte stateam in receptie, pe scaun cu ochii inchisi si daca merg acasa nu reusesc sa dorm!Ce organism defect!
Buna, si eu am aceeasi problema cu somnul, doar ca eu nu lucrez in ture. Am incercat melatonina pastile dar n-au avut nici un efect. De curand am incercat melatonina cu valeriana, sunt niste picaturi, si am reusit mi se par foarte ok. La inceput si mie mi-a fost teama si de pastile si de picaturi, dar pt ca nu mai suportmm sa fiu intotdeauna obosita. Si atunci cand adormeam, dormeam foarte agitat, visam urat, ma frichineam pe toate partile si dupa 3-4 ore ma trezeam praf.
De cand cu picaturile astea, dorm aprox. 6-7 ore, da le dorm. Adik nu ma frichinesc, nu ma foiesc, nu ma nimic. Ma odihnesc. Am reusit sa ma trezesc in fiecare dimineata la ora 6 si sa ma duc la sala. Ceea ce inainte nu puteam de trezit eram treaza, dar nu eram in stare nici sa ma duc la bucatarie sa-mi fac o cafea, ce sa ma mai duc la sala
Eu sunt foarte multumita de aceste picaturi, si chiar am ajus dupa vreo doua saptamani sa pot adormi la fel fara sa le mai iau
__________________



jurnal de primavara
Răspuns cu citat