Subiect: Concursul meu
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 18 feb 2019, 12:08:57
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Concursul meu

Azi incepem. Cine vrea poate sa se alature pe parcurs, cine poate incepe azi.

Adinico, alegi kg sau cm, nu trebuie ambele. La cm se vad rezultate mai mari si obtii punctaj mai mare, eu aleg kg pt ca asa ma monitorizez mai complet.

Mersul pe jos nu, gimnastica medicala sau de orice fel da, e o regula dura dar in istoricul acestor concursuri mereu au fist discutii pe aceasta tema si cred ca del mai bine e sa ramana asa. Oricate beneficii pt sanatate are, nu se puncteaza in concurs..
Raportul zilnic la meniu si sport ori aici ori in jurnal ori in meniuri si saptamanal raport cu punctajul complet calculat, eu nu am nervi sa calculez sau macar sa verific meniurile si punctajul, suntem oameni mari.
Cu dulcele-exista oermis un cheatmeal saptamanal. Daca vei avea doua mese de carbo in saptamana respectiva fie alegi un dulce confirm la a foua, adica fara zahar, faina alba, fie ai punctaj 0 pe ziua respectiva. Ciocolata neagra e permisa fara probleme. Daca ai timp vezi ca la subiectul concursuri sunt creo 4-5 poate mai muktecu regulile astea si s-au tot discutat detaliile. Ele sunt sa ne ajute, nu sa ne incurce, eu una fara niste reguli stricte o iau pe aratura!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de butterfly30; 18 feb 2019 at 12:12:22.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui butterfly30:
Q88 (18 feb 2019)