Subiect: Jurnal Andrada
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 23 oct 2010, 22:44:04
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
Na ca mai trecu o zi! Nu stiu cate calorii am papat ca deh sunt sarmana si nu am cantar de alimente...Aproximatie aproximatie dar la mancare gatita ce fac?in fine..deci raportul pe azi ar fi cam asa:cafea cu lapte si fructoza,ceai verde/tocanita de ciuperci cu salata verde,ciorbita de varza(varza,ceapa,fasole verde,dovlecei,telina,cub vita,pasta rosii,chilli,paprika,patrunjel,ulei masline si zeama de lamaie ca francezii nu au bors) si o lingura de iaurt/5 nuci/tocanita de pui(piept pui,ceapa,arde,vanata.pasta rosii,chilli,cub pui,piper,paprik,ulei masline).Bun pana aici cred...dar am incalcal SB cu un pahar de sampanie..ca deh e aniversarea mea si a sotului de 2 ani si 10 luni la ora 00:00 adik pe 24.Noi asa ne sarbatorim luna de luna de cand ne-am cunoscut. Astept pareri si sfaturi despre sarit coarda si cred ca ma apuc si de start walking...azi nu am facut sport propriu zis dar am avut o zi plina plina.Urmeaza...cat de curand...Ce sa pap dimineata?in afara de omleta si chetii de preparat...un sandwich de legume cu branza merge? se pune ca masa sau ca gustare?offf mult am mai scris..noapte buna jurnal!noapte buna vizitatoarelor!:*
Salutare!
Bine te-am gasit!!!
Arata bine meniul tau de azi !
Eu sar coarda! De vreo saptamana!!!Sar 1000 sarituri /zi!!!Si am de gand sa maresc numarul lor peste inca o saptamana!
Si start walking este ok! Vei vedea ca nu este greu deloc!!!!
Iti urez multa bafta!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]