Subiect: Jurnal Adhnana
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 14 ian 2010, 15:01:10
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adhnana

eu folosesc nivea si as zice ca sunt oarecum multumita dar fac si ceva miscare prin casa

Citat:
Anterior postat de adhnana Vezi mesajul
slabuta, multumesc pentru sfaturi. Cu Coca Cola stiu ca gresesc darrr... e singurul lucru la care nu am renuntat niciodata cand am slabit incat nu-mi vine nici sa ma gandesc cum ar fi fara. Important e ca am redus mult, adica am si zile in care nu beau deloc, ceea ce pentru mine e destul de mult.
Legat de mic dejun ai dreptate...de obicei mananc cereala cu lapte (asta si cand sunt la regim si cand nu sunt). Imi sunt suficiente pana la pranz. In ultimele zile pur si simplu nu am avut timp. Am plecat la 9 si am ajuns la 10 seara.
Eu sincer cu apa nu ma prea impac dar stiu ca trebuie...

drama queen, inchipuie-ti ce poate avea coca cola asta in ea, celulita e printre probleme cele mai mici pe care le poate cauza zic eu..nici eu nu ma stiam de celulita
Dieta mea e personalizata si cam aiurea deocamdata ca nu am timp sa imi fac de mancare asa cum as vrea. Sper sa ma linistesc la serviciu in urmatoarele zile ca sa pot manca asa cum trebuie.

Intre timp am mai dat jos 0,3..deci am ajuns la 66.8..e mai mult decat bine. Cam asta a fost cu slabitul rapid. De acum incolo stiu ca vor fi maxim maxim 1,5 kg pe saptamana. De saptamana viitoare incep sa iau si ceai verde.

Meniul de ieri a fost cam ca cel de marti cu mici modificari. In lod de fibrobar am baut shake Gerlinea de ciocolata. Super bun asta la gust, ati incercat?

va pup

p.s. apropos, chiar daca probabil exista topic separat, aveti idee de vreo crema de celulita buna?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]