View Single Post
  #1507 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 08:49:22
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Nu-s chiar tent person in orice conditii, merg doar in campingurile cu dusuri, bai, nu direct in padure, fara facilitati Nici noi nu dam pe dinafara cu banii, avem si rata la Prima Casa, insa mai economisim cu cateva luni inainte cate ceva si am avut vacante tare frumoase pana acum, ne place sa vizitam cat mai mult, la amandoi.

Ma uit diseara si daca vad vreun titlu de Tae Bo diferit de ce ai spus, iti zic. Daca nu diseara, atunci maine, ca azi am de facut un raid dupa o rochita de nunta -nu stiu ce am in ultima vreme ca nu am chef de asemenea cumparaturi...e ceva cam anormal

Eu ma apuc si de alergat, tot de azi. Trebuie sa tot variez la infinit si sa bag mai mult cardio, se pare, inca n-am gasit reteta care sa ma faca sa scad.
E frumos ca va place la amandoi sa vizitati, sa 'alergati', la al meu nu-i place deloc, daca ar putea sa stea pe o plaja cu nasul la soare fara sa faca nimic Si mie imi place sa vizitez, imi aduc aminte acum cativa ani, prin cate locuri am fost, Italia, Franta.. si de dimineata pana seara umblam ca nebuna sa vad cat mai multe.. Eh ce vremuri! Poate o sa mai am parte de asa ceva, cand ne-om pune la casa noastra Vise taica vise!

Rochia de mireasa?? Sau ce rochie, cred ca ai mai zis tu ceva dar poate nu am fost eu atenta

Sunt de acord cu mai mult cardio ca sa deblochezi cantarul ala, ai mai facut Insanity?
Incearca sa faci mai multe exercitii de tip HIIT, macar de 2 ori pe sapt. Alea de la Turbo Fire sunt super bune!

Aseara am facut Tae Bo Extreme,, WOW! M-a rupt la exercitiile cu greutati, ca eu am niste greutati mai mari..

Te tzuc hun! O zi frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]