View Single Post
  #15321 (permalink)  
Vechi 09 mar 2015, 22:04:18
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Seara buna!
Noi azi am fost la control, bebe ne astepta cu manutele pe sus Foarte activ, danseaza de voie in burtica, strange pumnisorul si il deschide, da din picioruse si manute. E bine totul, el, eu. Eco a fost super bine! Poimaine, cel tarziu, vine si analiza de sange, speram sa fie ok si acolo.
Momentul in care medicul ne-a surprins cu bataile inimioarei puiului nostru a fost extraordinar. Ne-a surprins pentru ca nu stiam ca asta urmeaza si cand am auzit, in secunda urmatoare ne-a bufnit plansul. Imi venea sa plang zguduit dar nu ma mai putea "ecografia" doamna asa ca m-am abtinut cat am putut. Tare emotionant, moment unic, emotie unica, de nedescris! Inimioara unui sufletel care traieste in mine. E minunat!
Chiar ma gandeam, in timp ce ne examina dna dr, ca eu nu simt nevoia sa plang cand il vad pe bebe, ca alte femei, si exact atunci...bum bum bum, incep sa ii audinimioara. Uite ca plang si eu
Nu vroia sa isi ridice caputul pentru ca era taaare ocupat sa ne faca cu manuta si sa dea din picioruse, dansator il facem
Ce experienta....

Am fost apoi un pic la cumparaturi, mi-am luat ghimbir, mere parfumate si niste portocale imense si zemoase. Am luat si vinete sa fac o salata si ce ne trebuie pentru o ciorba de facuta la care balesc de cateva zile bune.
Cam atat. In rest, toate bune, grasa si frumoasa!
O seara buna! :*
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (10 mar 2015), anqutz (10 mar 2015), Laura (09 mar 2015), niculina04 (10 mar 2015), Sabine_28 (10 mar 2015), Zoe (10 mar 2015)