View Single Post
  #15883 (permalink)  
Vechi 08 nov 2013, 15:56:16
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna fetele
Noi suntem bine, Carina e tare cuminte si linistita, dar in schimb vorbeste intruna
Ieri venise la mine cu un cos de cumparaturi (micut, pentru copii) si mi-a zis " Buna ziua". Initial nu mi-am dat seama ce vrea, dar fata se credea la magazin si vroia sa plateasca Mi-a zis ca are in cos pateu, paine si suc (imaginare toate,cosul era gol) si i-am zis ca fac 8 lei. Am intrebat-o daca vrea plasa si a zis ca da si i-am dat o plasa imaginara. S-a scotocit in buzunare si mi-a dat banii, i-am numarat si i-am dat rest. L-a bagat in buzunar, a luat cosul si a plecat si era asa de incantata. Ieri a fost prima oara cand ne-am jucat de-a magazinul. Am luat apoi un laptop mic de jucarie si aia era casa de marcat, i-am dat si un bon de casa la cumparaturi si am gasit si niste banuti de hartie ,,,,si uite asa ne-am jucat aseara de-a magazinul vreo 30 de minute.

Singura noastra mare problema e cu culcatul la ore tarzii. Dar ieri am chemat un domn sa modifice patul asfel incat sa nu mai poata sari din el.Deci problema e ca si rezolvata

Sa aveti un weekend minunat si plin cu soare!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de MIRUTZA; 08 nov 2013 at 16:03:13.
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui MIRUTZA:
Diana D (08 nov 2013), dorutza (09 nov 2013), Gea (08 nov 2013), meapasarica (09 nov 2013), Prapadeala (08 nov 2013), rommyna (08 nov 2013)