View Single Post
  #1598 (permalink)  
Vechi 29 feb 2012, 10:55:24
rodica2010's Avatar
rodica2010 rodica2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 57
Date: 156cm, 66.6kg
Mesaje: 2.853
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

[QUOTE=Alynuta;958041]
Citat:
Anterior postat de rodica2010 Vezi mesajul
Bineinteles Rodicule ca n-am reusit ieri sa tin nicio dieta,dar promit solemn cu mana pe inima in fata ta si a intregului forumca de la 1 martie intru la dieta. Dar sa nu te prind ca-mi urmezi exemplu ca uite ce te-asteapta.
Vin eu si te inchid in dormitor ,si nici coaja aceea de paine n-o mai vezi
Fi atenta , primele zile sunt mai grele, si apoi iti intri in ritm si cand incep sa vina rezultatele ,nu mai vrei sa strici ce-ai inceput? Vrei sa gaseasca Diana cand vine o mamica frumoasa , slabuta si sexi?Nimic nu te opreste.
Ieri am vazit-o pe Andreea Esca ,intr-o poza ,asa slabuta,zicea c-a resit sa slabeasca 5-6 kg.,cu sport si un regim light ,mi-am zis atunci ,lasa ca-ti arat eu ca si eu pot fi slabuta.
Trebuie sa reusim si noi.
Sa stii ca am reusit sa dau 500g jos in 2 zile.Deci,sunt pe drumul cel bun!Azi mi-am facut o supa de linte;e prima oara cand fac si a iesit nemaipomenit de buna.Si-n plus,te ajuta la slabit(la fel ca varza).
Te pupacesc si mai vorbim.
rodica2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1132 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]