View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 27 mar 2014, 15:21:37
mad24's Avatar
mad24 mad24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 78kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 36
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 152 mesaje
Implicit Re: Jurnal despre si catre mine

Citat:
Anterior postat de allys Vezi mesajul
Mad, se intampla si din astea, sa mai calcam stramb. Nu ne place...mai ales dupa cand apare sentimentul de frustrare, dar capul sus, ca doar stii vorba aia " nu conteaza de cate ori cazi, ci de cate ori te ridici" .
Te pup si spor pt ziua de azi!
Multumesc de cuvintele frumoase Atunci, i shall rise one more time

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Buna si bine ai revenit! Spor in lupta cu kg in plus si nu te intrista daca o daiin bara ocazional. Daca ma uit pe meniul tau, pana la acel moment de binge ai mancat 1247 de kcal, ceea ce s-ar putea sa fie prea putin pt tine. Uita-te ce nivel de activitate ai, uite cat iti consuma metabolismul bazal. Ai ars numai 600 de kcal mergand cu rolele, organismul si-a cerut drepturile. Incearca sa mananci un pic mai mult zilnic si sa te rasfeti cu ceva bun macar ocazional, in cantitati mici.
Buna, anqutz! Mersi de incurajari si de sfaturi Probabil ca ai dreptate, dar la mine sunt si niste piticuti pe creier care se activeaza si imi activeaza si reflexul mana-gura. Scap eu si de ei

Legat de binge ul asta nesuferit, am observat un cat de cat control in ultima vreme, adica am avut acea punga de caramele, care parca nu se mai termina, probabil pt ca m-a tinut vreo 4 zile. In alte vremuri, as fi dat o gata intr-o seara. Am avut o ciocolata cu 85% din care i am dat si colegei de camera si am mancat vreo 3 zile-zic ca e ok. Mai exista si niste prajituri in frigiderul nostru si am reusit sa ma opresc la 1-2. Ma rog, faptul in sine ca ele exista in meniul meu nu e ok, dar vreau sa ma bucur de ce reusesc sa fac incet-incet si sa apreciez progresele. Poate ca pare ca ma joc de-a slabitul, dar pt orice a avut vreodata un episod de binge, cred ca e clar cat de al naibii de greu e sa te opresti. A avut momente in care dadeam gata punga de caramele, ciocolata, prajiturile si mai coboram si la chiosc la 12 noaptea sa mai iau ceva. Doar n am ajuns si mentinut destul timp la 80+ kg cu aer.

Sa lasam povestile triste. Acum trebuie sa ma imbrac dragut, sa ma fac frumoasa pt ca merg la o conferinta la facultate, fiind si unul dintre organizatori, asa ca trebuie sa fiu si eu prezentabila

Era sa uit Azi, un coleg, cu care am eu ceva istoric m-a intrebat daca am m ai slabit si i am zis ca nu. Dupa care mi a zis ca parca sunt altfel, ca par mai libera. I am zis ca in principiu sunt fericita si d aia. M a mai intrebat o data dc n am slabit, i am zis ca nu si ca poate sa mi spuna pur si simplu ca arat bine azi. Si mi a zis ca arat bine )
__________________
To give anything else than the best is to sacrifice the gift. - Steve Prefontaine

Tu esti cea mai importanta persoana din viata ta.

Jurnal de cursa lunga

Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mad24:
anqutz (27 mar 2014), lidiuta (27 mar 2014)