Subiect: MY Healthy diary
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 23 apr 2015, 05:14:52
danuta's Avatar
danuta danuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M Bilic
Date: 170cm, 102kg
Mesaje: 2.650
Aprecieri acordate: 1.220
Am fost apreciat(a) de 2.330 ori in 1.559 mesaje
Implicit Re: MY Healthy diary

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul


Buna danuta
multumesc mult ca ai trecut p la mine :*
Eu incerc de cv timp sa beau cafea cat mai rar posibil, de pofta beau mai mult si asta pt ca am energie ziua dar apoi noaptea sunt agitata si nu mai pot dormi.
Am inceput sa beau ceai negru cand am nevoie de energie si in rest raman cu fructe/ ceaiuri etc si e cat decat ok.
Pana la urma energia e si starea de spirit care ti-o poti crea singura de cele mai multe ori, cu ganduri pozitive, cu muzica, sau ce ne face bine si fericiti pe fiecare.

Am vazut ca mi-ai scris de leurda nu am mancat niciodata, cum e? si la ce o folosesti? nici nu stiu unde se gaseste caci nu am vazut niciodata
Am vazut intr-un clip ca ar fi foarte buna in ciorba de pui in dieta.
Te mai astept pe la mine :* spor la slabit si tie.
neata
ai dreptate cu energia,sunt convinsa ca nu vine din cana de cafea mai ales ca beau o cafea slaba facuta in proportii egale din cafea normala si cafea decofeinizata deci e fix apa de ploaie dar ramane piticul din cap care cere cafea.Nu beau ceai negru si nici verde ca nu prea imi face bine la stomac asa ca am sa raman la ghimbir si plante sau fructe.
In legatura cu leurda...e o planta care apare primavara,are frunza cam ca stevia si are gust de usturoi....mie imi place gustul in salate,doar asa am consumat dar imi face rau asa ca am renuntat la ea....nu stiam ca se pune si in mancare...am sa ma informez
O zi buna
__________________
danuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2283 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1766 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1509 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui danuta:
lucia ely (23 apr 2015), rozica1965 (23 apr 2015)