Subiect: Jurnal Yoyonixa
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 21:08:56
Yoyonixa's Avatar
Yoyonixa Yoyonixa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Personalizata
Date: 170cm, 79kg
Mesaje: 122
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Yoyonixa

Lasa, ca as vrea si eu sa ma trezesc la o ora mai rezonabila, macar pe la 10 asa, daca nu mai devreme. Bineinteles ca azi iar m-am trezit tarziu, iar am mancat micul dejun pe la 12, pranzul pe la 4 si cina la 9, ca abia atunci m-am intors. Si vreau sa iau cina aia mai devreme,maxim la ora 7. O sa incerc de acum sa-mi reglez somnul...

Azi am fost o fata oarecum cumintica, i-am pregatit fratelui meu mancarea, supica de pui cu galuste si lasagna si i-am dat sa pape ca o surioare buna ce sunt. Am zis oarecum cuminte pentru ca am cedat si am luat o gura de lasagna, dar macar m-am abtinut sa pap mai mult.

Dimineata: o felie paine graham prajita, 2 feliute de sunca praga si jumatate de grefa
Gustare: 1 mar
Pranz: 2 oua fierte cu branzica de vaci si salata (+gura de lasagna)
Gustare: din pacate nu am avut a trebuit sa plec
Cina: piept de pui la gratar cu salata de varza

Sport acum: pe la pranz am sarit coarda. 10 serii a cate 20 de sarituri. A fost amuzant ma mir ca mai pot fara sa ma incurc prea des. In rest am mers pana la mall pe jos (cam 2 km dus si 2 intors) + colindatul prin toate magazinele din mall. In seara asta cred ca mai fac pilatesurile pentru abdomen si coapse si daca mai sunt in stare poate 1 mila sau 2 de start walking.

Si m-am rasfatat pentru kg pierdute pana acum. Mi-am luat un tricoas si un sutien dragut
__________________
Jurnal Yoyonixa
Yoyonixa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1321 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Yoyonixa; 21 sep 2010 at 21:11:05.