View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 10:37:19
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de oanaOANAoana Vezi mesajul
Nu sunt disperata . Nicoleta Luciu a tinut aceea dieta de o luna in care a slabit 30 de kg - Am incercat-o si eu si in 5 zile am dat cam 3 kg jos . La 13 ani sunt dezvoltata.Ma gandeam sa tin unul care tine 2 luni si slabesti in jur de 16 kg dar corpul inca arata bine .Si v-am cerut ajutoru ca sa-mi pot face o parere . IMI puteti spune o diet de genul : 1 ZI LEGUME ..............ETC ETC Multumesc pentru atentie

Cum ti-a spus si Ame, dieta Luciu functioneaza pentru o femeie matura care slabeste in urma unei sarcini in care s-a ingrasat in cateva luni cu multe kg. Pe de o parte, organismul singur isi revine dupa sarcina si ajuta la slabire, pe de alta dieta unei persoane mature nu are nici o legatura cu ce trebuie sa manance o fata de varsta ta.

La tine organismul se regleaza singur prin simpla respectare a regulilor pe care ti le-a spus Ame - nu e greu, trebuie sa ai la scoala gustari si poate masa de pranz la tine, in functie de orar, si sa nu iti pese daca mananci dintr-o cutiuta mancare preparata acasa, in loc sa mananci un junk food cum mananca unii colegi.

In timp vei vedea ca nu iti trebuie cura-minune ci un stil de viata mai sanatos, de o igiena alimentara care din pacate nu se invata in scoala. Pierde niste timp pe site si citeste cateva subiecte despre slabit sanatos, sport si viata sanatoasa - poti da search la orice vrei sa gasesti si poti avea inclusiv retete, iar daca iti scrii meniul zilnic poti verifica echilibrul dintre proteine, grasimi si carbohidrati din alimentatia ta. Te mai poti inspira din meniurile altor slabute care doresc sa slabeasca sanatos.

Multa sanatate iti doresc si ai grija de tine
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat