Subiect: Jurnal mihaella
View Single Post
  #161 (permalink)  
Vechi 05 sep 2011, 20:47:51
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mihaella

Citat:
Anterior postat de mihaella Vezi mesajul
offf incerc,sper sa reusesc,am mancat putin la micul dejun si toata ziua m-am simtit flamanda,aveam o foame de lup,nu m-am putut abtine si am papat ceva tortam mancat si o bucatica de placinta de merenumai rele
Asta e, macar ai invatat ceva: nu te infometa! Mananca bine de cu dimineata. Pune-ti in ordine buna desfasurare a meniului zilnic: mananci la micul dejun proteine, legume, iaurt, produse din cereale integrale, etc. tot ce te satura, continui cu o gustare de aprox. 200 de calorii (un iaurt mic, un fruct, 50 g branza cu legume, etc.), la pranz, din nou, mananci satios (!), doua feluri de mancare, apoi iar gustare, si apoi la cina, daca vrei neaparat sa ai cantitate mai mica, mananci mai putin ca la celelalte 2 mese principale. Nu te speria, ai mai multe kg de slabit si o sa dureze, insa pt inceput trebuie sa te obisnuiesti sa mananci sanatos, nu putin si sa nu te infometezi. Nu rezolvi nimic cu infometatul daca la sfarsitul zilei te gasesti imbratisand frigiderul. Pentru a evita aceasta situatie mananci pe tot parcursul zilei, si o sa vezi ca n-o sa-ti mai vina sa mananci nicio bomba

Mihaela, am mai discutat odata chestia asta, deja ai uitat? Sau ti se pare mai usor sa slabesti infometandu-te si mancand cate o felie de tort la 2-3 zile cand nu mai rezisti? Spune-mi ca macar sa nu te mai deranjez cu sfaturile dietei sanatoase...
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg