View Single Post
  #162 (permalink)  
Vechi 03 iul 2017, 09:52:48
adinico's Avatar
adinico adinico este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adinico 2017- este vremea de o schimbare

Buna fetelor! azi Rina 2 ziua 76, mai am putin adica 2 saptamani si ma indrept catre ziua 90, in care bifez in calendar finalizarea si a Rinei2! , cantar 71.1
mici scapari in ultimele zile au fost ce sa zic, am mancat de sf. Petru o portie de souvlaki( pe meniu am pus shaorma ca nu am gasit in meniuri souvlaki), dar apoi am ales sa ne plimbam putin in parc , in weekend am facut cartofi prajiti in untura ( pe care ii fac cred ca de 2 ori pe luna maxim nu mai mult alor mei );untura a m folosit-o si in Rina1 in a doua parte recunosc, e mult mai sanatoasa si iahnia si tocanita simpa, de cartofi, o fac doar cu untura din garnita de carnaciori ( o placere culinara pe care o patrez de la bunica din oltenia, ca nu cred ca vara e un gust mai bun decat o carne de la garnita si carnacior, cand nu ai alta mancare la indemana); am mai mancat si o inghetata dupa masa si mai mult decat 3 cupe decat zice Rina ..si am stopit canicula cu bere . asta e important e ca am constientizat ca am mancat putin gresit , si m-am repus pe pozitii urmatoarele zile si macar nu le-am mancat seara si am trebaluit la greu
acum dupa confesiunea culinara trecem si la partea de consum calorii
weekendul a fost plin de activitati casnico-santieresti care mai de care mai dulci sau acre , de la dulceata de visine pana la bors de peste , pana la niste treburi santieresti dar pasii inregistrati m-au ajutat cu km si uite asa mai am putin si ajung la Focsani in drumul meu spre Iasi! am moificat tikerul de pedalare si dupa Oradea cu 590km iacata ca facui deja 169 km inspre Iasi , sunt aproape la jumatatea drumului , ar trebui luna iulie sa inregistrez 210km asa ca urati-mi succes si va astept
la pedalat
in jurnalul dedicat
ca sa vorbim in rime
Spor la toata lumea si o luna binecuvantata tuturor!!
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui adinico:
ADINAadinutza (07 iul 2017), lidiuta (03 iul 2017), niculina04 (03 iul 2017), rozica1965 (03 iul 2017), Zoe (04 iul 2017)