Subiect: De ce plangem?
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 31 oct 2009, 15:38:34
alina_neamt's Avatar
alina_neamt alina_neamt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Implicit re: De ce plangem?

Citat:
Anterior postat de di3rvcil Vezi mesajul
Eu plang pentru ca in 2009 am pierdut tot ce aveam: o familie...

Catelul meu in varsta de 19 ani (cu care am crescut efectiv) a murit in ianuarie, la scurt timp (o luna-o luna jumatate) mama a plecat de acasa si si-a refacut viata
Tata a intrat in depresie de nu se mai intelege nimeni cu el....
Casa e goala si rece, iar cuvantul "familie" a iesit cu totul din vocabular...
Totul in doar cateva luni...

Plang pentru ca am pierdut prea multe intr-un singur an...

Plang pentru ca uneori ma simt neputincioasa la toata tarsenia ce se petrece in acea familie, si nu numai...

Dar ridic capul sus, pentru ca sunt constienta ca nimeni nu o va face in locul meu...
Trag aer in piept si trec mai departe...

Ei!! Important e sa stii cum sa treci peste.......stiu ca nu sunt lucrurile asa cum ti-ai dori, cum ai vrea......Totusi e bine ca poti plange......Descarca-te!! Nu tine in tine pentru ca iti poti face rau tu singura!! Fii tare, totul e trecator!!

Si eu plang........cand sunt super obosita, cand lucrurile nu ies asa cum vreau eu....cand logodnicul e incapatanat si nu vrea sa ma asculte....cand ma doare ceva ...
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat