View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 13 mai 2011, 10:28:39
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Reducerea numarului de carbohidrati

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Iti propun sa te documentezi mai larg pe tema aceasta. Sunt n nutritionisti si studii care demonstreaza asta. Da, laptele depune un mucus pe colon si mai mult decat atat, dupa 3 ani organismul pierde capacitatea de a procesa laptele. De fapt, oamenii sunt singura specie care beau lapte dupa ce sunt intarcati. Nu mai zic ca laptele de vaca nu seamana deloc cu cel pe care l-am supt noi, cel de magarita este cel mai apropiat, urmat de cel de capra.

Faza 1 tine 2 sapt in care daca mananci suficiente legume si alimente poti sa nu ai exces de proteine. Era mai de mult o fata care tinea SB si ea nu avea niciodata exces de proteine. Intr-adevar, in cele 2 sapt de faza a 2-a iti chinui putin rinichii mai ales daca nu ai obiceiul sa mananci multe lichide. Dar faza a 2-a este o dieta sanatoasa si echilibrata, care iti permite si paine/paste/orez integral si un pahar de vin rosu sau o bere light si ceva dulce chiar si banane. Totul tine de bunul tau simt, mai exact de ce combini in fiecare zi. In plus, e normal sa slabesti mult mai greu. Nu tii hipocalorica, mananci cat iti trebuie iar organismul isi regleaza singur greutatea. La fel ca la Monti.
Vai!multumesc pentru informatiile despre lapte!Eram in dubii daca sa incep sa ii iau fetitei lapte de capra sau nu si acuma o sa incerc.
In legatura cu SB,eu sunt una din multele persoane care a slabit foarte bina cu faza 1(tinuta mai mult timp),dar din pacate nu era Slabute.ro ca sa stiu ca e nevoie sa tin si fazele urmatoare ca sa mentin rezultatele acelea frumoase.Intr-adevar se slabeste in zona abdomenului mai mult decat la alte diete si asta datorita consumului mic de carbohdrati si de grasimi.Proteinele nu sunt in exces!Sunt in limite!Si asta ajuta foarte mult la senzatia de satietate!
Vroiam sa mai intreb:daca carbohidratii vin din fructe si legume sunt la fel de rai ca si cei proveniti din alte surse?
Ieri si azi am mancat si eu fructe si mai multe legume si au luat-o mult in sus carbohidratii...
Vreau sa imi pastrez media de 1g/kg la proteine si carbo sa ii tin pe la 100...pot sa fac asta manacand fructe si legume?sau sa nu ma mai chinui?
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat