Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 17:00:55
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Am sa incerc si eu sa imi fac un astfel de regim.Ai punctat bine cand ai zis ca cu o singura masa nu slabesti deloc..La inceput a mers dar acum nu mai merge deloc la mine iar cand ma pun la masa parca imi vine sa o devorez pe toata..dar ma abtin.Stiu ca e o intrebare stupida, dar chiar nu exista riscul sa ma ingras si mai tare daca mananc 3 mese pe zii? la mine gustarile nu prea isi au rostul pentru ca nu obisnuiesc sa mananc intre mese pentru ca nu simt nevoia.Eu gustarile le consideram masa..La scoala doar aveam ca si gustare cate un fruct.
Repet!Exista riscul sa te ingrasi cu 3 mese pe zi daca mananci numai porcarii,insa dak ai grija la ce mananci,la combinatiile de alimente si cat mananci nu te poti ingrasa,ci din contra,vei slabi.Gustarile au si ele rostul lor,sa stii.Nu conteaza ca nu esti obisnuita,te vei obisnui dak vrei sa slabesti.Se spune ca o masa/zi este pt cei care vor sa se ingrase,3 mese/zi pt cei care vor sa se mentina si 5 mese/zi (3 mese principale+2 gustari)pt cei care vor sa slabeasca
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]