View Single Post
  #1700 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 17:27:14
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Buna, fetelor!
Desi nu ar fi trebuit sa fiu aici (adica am de pregatit niste examene si ar fi trebuit, fireste, sa invat la ora asta), n-am rezistat si am intrat sa va prezint meniul meu de azi:
MD: omleta cu telema (telemeaua rasa, in ouale crude si apoi preparata impreuna)
P: piept de pui facut pe Plancha, cu castraveciori murati, o rosie si o felie de telemea
Acum o sa iau ca si gustare 1 mar si 1-2 piersici (ca sa treaca ora pana la cina
La cina ma gandeam sa mananc o salata de rosii (cu castravete, ardei si ceapa) insotita de o felie de branza.
Cum suna?
Sunt intr-o reala lipsa de inspiratie pentru meniul zilei de maine... Ma ajuta cineva?

Acum... ma duc sa-mi iau fructele si sa trec la invatat.
Va pupacesc!
Suna bine. Cam putintel dar e conform tot. Maine poate ar trebui sa manaci de dimineata un MD. glucidic, adica lapte cu fulgi de cereale integrali, sau cu paine conforma si dulceata/ gem conform, sau batoane de faina integrala si fructe deshidratate (astea ti le faci singura, la fel si painea). Iar la cina din seara asta ai putea fierbe orez integral sau paste ca sa echilibrezi un pic deoarece ai mancat doar mese PL. Mie imi plac pastele fierte, scurse, si cu 2-3 lingurite de fructoza. Ar trebui sa precizez ca eu mananc 100 g. de paste la o masa.
Aussie, felicitari baiatului. Ai cu e te lauda asa ca fa-o.
Cris, la voi incepe mai devreme decat aici. Spor la pregatiri.
Va pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]