View Single Post
  #171 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 13:29:30
maria2480's Avatar
maria2480 maria2480 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 172cm, 85.9kg
Mesaje: 188
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de grasunica24 Vezi mesajul
buna fetelor,
am fost plecata la tara si na..acoolo mai greu cu tehnologia.
noutati...ce sa zic poate aveti dreptate,dar mai mult nu prea pot sa mananc.ieri era ora 4 si mancasem doar un mar. azi se implinesc fix 3 saptamani de cand am inceput cura de slabire.m-am urcat pe cantar si cu tot cu haine aveam 116,2...sa ziceam 116. cred eu ca e un lucru bun.
am uitam sa va spun ca sufar de hipotiroidie,dobandita in urma regimurilor stricte..ajunsesem la 64 de kg ce vis.....
v-am pupat si revin dupa masa .
si va multumesc pentru sfaturi.
Si eu mi-am descoperit recent hipertiroidie. Acum nu stiu daca dietele tinute in trecut au contribuit la asta dar, in orice caz, a devenit o motivatie in plus pentru a slabi. Astazi am constatat si eu inca un kg in minus. Nu te speria ca la inceput pierzi mai repede. Esential este sa ai un meniu echilibrat, care sa-ti asigure necesarul caloric. Eu mi-am stabilit necesarul caloric la 1256 de calorii pentru a putea pierde un kg saptamanal. Pierderea kg a fost mai rapida in cele aproape 3 saptamani - 5 kg in total dar nu visez cu ochii deschisi si imi dau seama ca ritmul asta va incetinii usor, usor. Mihaela Bilic spune ca abia de la kg nr. 3 putem spune ca am inceput sa slabim.

Nu mai sari peste mese. Obliga-te ( daca putem spune asa ) sa iei mic dejun, pranz cina si doua gustari. Este foarte important sa respecti astea si vei vedea ca nu iti va fi foame deloc.

Nu in ultimul rand: iei tratament pentru tiroida?
Răspuns cu citat