View Single Post
  #1717 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 18:04:46
Ruxandraaa's Avatar
Ruxandraaa Ruxandraaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Fara dulciuri,prajeli.Paine-la masa de dimineata.fructe de 2x pe zi.dupa ora 7 nu mananc.multa apa
Date: 162cm, 50kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Buna!! Felicitari pentru kg date jos Eu.. de luni bune fac sport singura acasa.cam din iunie-iulie anul trecut am slabit constant de la 57-58 kg pe care le aveam.am facut exercitii aerobice.apoi a urmat o perioada de timp in care ba faceam sport,ba nu faceam insa aveam grija la ce mancam.dar din noiembrie am inceput iar sa fac sport mai serios asta insemnand ca faceam in fiecare saptamana aproape in fiecare zi cu mici coborasuri.astfel am ajuns de la 52 kg din noiembrie la 49.8 in decembrie. insa de atunci nu mai merge cu nimic! am fost racita si ajunsesem chiar la 47,8. dupa ce m am facut bine iar am ajuns la 49-50. si din decembrie tot am numai 49 si cv kg. mi am luat de o luna si un filmulet cu tae bo , a lui Billy Blanks de 50 de minute si am ajuns sa l pot face pe tot.astfel am o saptamana de cand fac in fiecare zi toate cele 50 de minute in care transpir foarte mult. precizez ca nu mananc dulciuri,sucuri,prajeli.am destul de rar zile in care sa mai mananc o portie de cartofi prajiti sau ceva de genu si chiar si atunci reduc din alte mese cantitatea de mancare.ori daca e sa mi fie pofta de cv anume doar gust un pic cu gandul ca voi face sport.mananc 3 mese pe zi + o gustare-doua. si acestea nu in cantitati mari.azi de ex de dimineata am mancat un bol de lapte cu cereale SanoVita impreuna cu un pachet de biscuiti Bellvita si o banana(asta mananc in fiecare dimineata,ori 2 oua ochi ,ori 2 felii de paine graham cu jambon de pui).Iar la pranz am mancat peste prajit cu o bucata de paine graham si usturoi. iar acum la cina o sa mananc spanac. si tot azi la scoala am mai mancat 3 biscuiti de la Colussi(Crackers se numesc). plus cateva seminte de floarea soarelui. si cam acesta e meniul meu pe ziua de azi.si cam asa este in fiecare zi.adica fac calculul si nu ies prea multe calorii.sigur nu depasesc 1200 si totusi nu mai slabesc deloc ce e de facut,de schimbat? am incercat sa mai reduc si din mancare dar deloc.Am uitat sa zic ca eu nu mai mananc dupa ora 6,7 maxim 8 seara. Ma gandeam ca ma va ajuta tae bo desii doar de o saptamana fac in fiecare zi tot . dar nu slabesc deloc sub 49 si cv kg.ce e de facut? Vreau sa mai slabesc cred ca pana pe la 45 de kg deocamdata fiindca am celulita pe partea din spate a picioarelor,fund care e pronuntata si am aripioare am picioarele destul de groase,asa e conformatia mea chiar daca poate 49-50 kg suna putin. astept raspunsul tau,multumesc
__________________
Ruxandraaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]