Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul lui Roxii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1711 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 16:38:34
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Deci m`am gandit bineSper sa scap odata si odata de poftele astea...dar cred ca era si vremea mea sa mai dau de ceva greutati ca prea bine imi mergea




BleahMie cu siguranta n`o sa`mi fie dor de liceu.Am detestat perioada asta mai mult ca oricare alta din viata mea



Eu o sa ma bag si la munca din toamna,deci nu o sa savurez din plin viata de studenta
) ehh tot raul spre bine,macar de ai mai pune iste kg pe tine daca iti mai faci si poftele)

pooi dc?mie liceu mi s;a parut lejer si plin de distractii,cateva chefuri,iesiri si in clasa distractie la unele ore cu colegii

la munca?ca ce o sa lucrezi?
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #1712 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 16:39:14
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Unde te angajezi? Pe mine nu m-au lasat ai mei sa muncesc in timpul fac. Si acum caut de munca si nu ma vrea nimeni fara experienta. Asa ca mai bine muncesti, mai ales daca ai unde.
  #1713 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 16:54:15
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
) ehh tot raul spre bine,macar de ai mai pune iste kg pe tine daca iti mai faci si poftele)

pooi dc?mie liceu mi s;a parut lejer si plin de distractii,cateva chefuri,iesiri si in clasa distractie la unele ore cu colegii

la munca?ca ce o sa lucrezi?
Pur si simplu nu mi`a placut..nu suntem unite,suntem mai multe fete in clasa si suntem impartite in bisericute,nu stiu altceva dekt sa te barfeasca,sa comenteze si sa se creada cele mai tari.Si cel mai rau ma deranjeaza ca nu au curajul sa imi spuna in fatza ca stiu ca am tupeu si le raspund asadar,in fatza se pisicesc de zici ca mi`ar fi cele mai bune prietene si pe la spate ma mananca de fund

Pentru inceput ma angajez la tata la servici.De luni incep un curs de calculatoare,si cu diploma obtinuta de acolo+facultate(indiferent ca inca nu e terminata ci e in curs) ma pot angaja ca si operator pc,munca de birou,8 ore..platit bine..


Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Unde te angajezi? Pe mine nu m-au lasat ai mei sa muncesc in timpul fac. Si acum caut de munca si nu ma vrea nimeni fara experienta. Asa ca mai bine muncesti, mai ales daca ai unde.
La tati la servici ma angajezPe mine ma lasa,din contra,ei au spus sa ma angajez,mai ales ca vor sa vad pe pielea mea cum este ca sa pretuiesc facultatea,iti dai seama ca nu vor sa se repete istoria ca si cu sora mea.Iar mie una imi convine,in primul rand nu stau pe banii lor si in al doilea rand capat si ceva experienta,chiar dak nu in domeniu...
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Roxii; 19 feb 2011 at 16:59:53.
  #1714 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 17:00:22
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Pur si simplu nu mi`a placut..nu suntem unite,suntem mai multe fete in clasa si suntem impartite in bisericute,nu stiu altceva dekt sa te barfeasca,sa comenteze si sa se creada cele mai tari.Si cel mai rau ma deranjeaza ca nu au curajul sa imi spuna in fatza ca stiu ca am tupeu si le raspund asadar,in fatza se pisicesc de zici ca mi`ar fi cele mai bune prietene si pe la spate ma mananca de fund

Pentru inceput ma angajez la tata la servici.De luni incep un curs de calculatoare,si cu diploma obtinuta de acolo+facultate(indiferent ca inca nu e terminata ci e in curs) ma pot angaja la birou.





La tati la servici ma angajezPe mine ma lasa,din contra,ei au spus sa ma angajez,mai ales ca vor sa vad pe pielea mea cum este ca sa pretuiesc facultatea,iti dai seama ca nu vor sa se repete istoria ca si cu sora mea.Iar mie una imi convine,in primul rand nu stau pe banii lor si in al doilea rand capat si ceva experienta,chiar dak nu in domeniu...
si la noi suntem 20 fete si 8 baieti)
si tot asa in bisericute suntem impartite
dar cand e de ceva chef sau elea elea ne adunam,iar cu barfa am noroc ca nu is chiar asa barfitoare
eu stau cu baietii,adica cu prietena mea si inca 4 baieti din clasa),eu tot timpu m;am inteles bine cu baietii) ei nu is barfiri si nici suparaciosi
super ca te angajeaza,si eu as vrea sa'mi gasesc ceva,dar ai mei au zis sa mai astept pana in anu II pana ma obisnuiesc,mai ales ca plec intr'un alt oras
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #1715 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 17:00:24
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

E full time? N-o sa ai timp de cursuri deloc. Nici mie nu mi-a convenit sa stau pe banii lor, cu atat mai mult acum. Dar am avut timp sa invat, sa merg la cursuri si, cel mai important, sa citesc. Bine ca ai unde sa te angajezi, eu acum dau din colt in colt.
  #1716 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 17:11:28
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
si la noi suntem 20 fete si 8 baieti)
si tot asa in bisericute suntem impartite
dar cand e de ceva chef sau elea elea ne adunam,iar cu barfa am noroc ca nu is chiar asa barfitoare
eu stau cu baietii,adica cu prietena mea si inca 4 baieti din clasa),eu tot timpu m;am inteles bine cu baietii) ei nu is barfiri si nici suparaciosi
super ca te angajeaza,si eu as vrea sa'mi gasesc ceva,dar ai mei au zis sa mai astept pana in anu II pana ma obisnuiesc,mai ales ca plec intr'un alt oras
Noi suntem 22 de fete si 6 baieti

Noi nu suntem asa...dak eu n`am fost de knd am inceput liceul la nici un bal...Pt ca din cauza ca veneau fitzoasele,celelalte nu veneau si n`aveam cu cn sa stauSi eu ma inteleg mai bn cu baietii...dar na..fiecare cu gagicile,treburile lor,nu prea stau cu mn

Asa este,la tn e mai aiurea cu angajatul,ar trebui sa mai astepti.E marfa totusi ca pleci in alt oras.Tare mi`as dori si eu sa plec undeva in alt oras la facultate,chit ca as sta la camin

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
E full time? N-o sa ai timp de cursuri deloc. Nici mie nu mi-a convenit sa stau pe banii lor, cu atat mai mult acum. Dar am avut timp sa invat, sa merg la cursuri si, cel mai important, sa citesc. Bine ca ai unde sa te angajezi, eu acum dau din colt in colt.
Da,e full time.Nici nu trebuie,ma bag la FR.Nu imi permit sa stau doar la fac si sa las serviciul pe mai tarziu si nici munca part time nu gasesc ceva convenabil.Plus ca ar fi pacat sa pierd sansa asta.Lasa ca ai sa gasesti si tu,ai rabdare.Atunci cand nu te astepti ai sa vezi ca ai sa gasesti
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1717 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 18:04:46
Ruxandraaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Fara dulciuri,prajeli.Paine-la masa de dimineata.fructe de 2x pe zi.dupa ora 7 nu mananc.multa apa
Date: 162cm, 50kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Buna!! Felicitari pentru kg date jos Eu.. de luni bune fac sport singura acasa.cam din iunie-iulie anul trecut am slabit constant de la 57-58 kg pe care le aveam.am facut exercitii aerobice.apoi a urmat o perioada de timp in care ba faceam sport,ba nu faceam insa aveam grija la ce mancam.dar din noiembrie am inceput iar sa fac sport mai serios asta insemnand ca faceam in fiecare saptamana aproape in fiecare zi cu mici coborasuri.astfel am ajuns de la 52 kg din noiembrie la 49.8 in decembrie. insa de atunci nu mai merge cu nimic! am fost racita si ajunsesem chiar la 47,8. dupa ce m am facut bine iar am ajuns la 49-50. si din decembrie tot am numai 49 si cv kg. mi am luat de o luna si un filmulet cu tae bo , a lui Billy Blanks de 50 de minute si am ajuns sa l pot face pe tot.astfel am o saptamana de cand fac in fiecare zi toate cele 50 de minute in care transpir foarte mult. precizez ca nu mananc dulciuri,sucuri,prajeli.am destul de rar zile in care sa mai mananc o portie de cartofi prajiti sau ceva de genu si chiar si atunci reduc din alte mese cantitatea de mancare.ori daca e sa mi fie pofta de cv anume doar gust un pic cu gandul ca voi face sport.mananc 3 mese pe zi + o gustare-doua. si acestea nu in cantitati mari.azi de ex de dimineata am mancat un bol de lapte cu cereale SanoVita impreuna cu un pachet de biscuiti Bellvita si o banana(asta mananc in fiecare dimineata,ori 2 oua ochi ,ori 2 felii de paine graham cu jambon de pui).Iar la pranz am mancat peste prajit cu o bucata de paine graham si usturoi. iar acum la cina o sa mananc spanac. si tot azi la scoala am mai mancat 3 biscuiti de la Colussi(Crackers se numesc). plus cateva seminte de floarea soarelui. si cam acesta e meniul meu pe ziua de azi.si cam asa este in fiecare zi.adica fac calculul si nu ies prea multe calorii.sigur nu depasesc 1200 si totusi nu mai slabesc deloc ce e de facut,de schimbat? am incercat sa mai reduc si din mancare dar deloc.Am uitat sa zic ca eu nu mai mananc dupa ora 6,7 maxim 8 seara. Ma gandeam ca ma va ajuta tae bo desii doar de o saptamana fac in fiecare zi tot . dar nu slabesc deloc sub 49 si cv kg.ce e de facut? Vreau sa mai slabesc cred ca pana pe la 45 de kg deocamdata fiindca am celulita pe partea din spate a picioarelor,fund care e pronuntata si am aripioare am picioarele destul de groase,asa e conformatia mea chiar daca poate 49-50 kg suna putin. astept raspunsul tau,multumesc
__________________
Ruxandraaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1718 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 18:56:32
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de Ruxandraaa Vezi mesajul
Buna!! Felicitari pentru kg date jos Eu.. de luni bune fac sport singura acasa.cam din iunie-iulie anul trecut am slabit constant de la 57-58 kg pe care le aveam.am facut exercitii aerobice.apoi a urmat o perioada de timp in care ba faceam sport,ba nu faceam insa aveam grija la ce mancam.dar din noiembrie am inceput iar sa fac sport mai serios asta insemnand ca faceam in fiecare saptamana aproape in fiecare zi cu mici coborasuri.astfel am ajuns de la 52 kg din noiembrie la 49.8 in decembrie. insa de atunci nu mai merge cu nimic! am fost racita si ajunsesem chiar la 47,8. dupa ce m am facut bine iar am ajuns la 49-50. si din decembrie tot am numai 49 si cv kg. mi am luat de o luna si un filmulet cu tae bo , a lui Billy Blanks de 50 de minute si am ajuns sa l pot face pe tot.astfel am o saptamana de cand fac in fiecare zi toate cele 50 de minute in care transpir foarte mult. precizez ca nu mananc dulciuri,sucuri,prajeli.am destul de rar zile in care sa mai mananc o portie de cartofi prajiti sau ceva de genu si chiar si atunci reduc din alte mese cantitatea de mancare.ori daca e sa mi fie pofta de cv anume doar gust un pic cu gandul ca voi face sport.mananc 3 mese pe zi + o gustare-doua. si acestea nu in cantitati mari.azi de ex de dimineata am mancat un bol de lapte cu cereale SanoVita impreuna cu un pachet de biscuiti Bellvita si o banana(asta mananc in fiecare dimineata,ori 2 oua ochi ,ori 2 felii de paine graham cu jambon de pui).Iar la pranz am mancat peste prajit cu o bucata de paine graham si usturoi. iar acum la cina o sa mananc spanac. si tot azi la scoala am mai mancat 3 biscuiti de la Colussi(Crackers se numesc). plus cateva seminte de floarea soarelui. si cam acesta e meniul meu pe ziua de azi.si cam asa este in fiecare zi.adica fac calculul si nu ies prea multe calorii.sigur nu depasesc 1200 si totusi nu mai slabesc deloc ce e de facut,de schimbat? am incercat sa mai reduc si din mancare dar deloc.Am uitat sa zic ca eu nu mai mananc dupa ora 6,7 maxim 8 seara. Ma gandeam ca ma va ajuta tae bo desii doar de o saptamana fac in fiecare zi tot . dar nu slabesc deloc sub 49 si cv kg.ce e de facut? Vreau sa mai slabesc cred ca pana pe la 45 de kg deocamdata fiindca am celulita pe partea din spate a picioarelor,fund care e pronuntata si am aripioare am picioarele destul de groase,asa e conformatia mea chiar daca poate 49-50 kg suna putin. astept raspunsul tau,multumesc
Buna Ruxandra!Ceea ce`mi spui tu imi suna a stagnare.Daca spui ca desi reduci din nr caloriilor tot nu slabesti inseamna ca ar trebui abordata altfel problema.In 1 rand,incearca sa papi cat mai rar biscuiti belvita pentru ca au zaharPainea nu o mai amesteca cu carnea(pestele).Sau daca nu,incearca altfel..din cate vad tu acum mananci mai multi carbohidrati.Incearca sa papi mai multe proteine si sa mai reduci carbohidratii.Si eu am conformatia ca a ta,cu picioarele mai groase dar crede`ma ca nu e nevoie sa slabesti pana la 45 de kg ca sa iti subtiezi picioarele.Eu acum pe am prea subtirele,m`as mai ingrasa putin chiar,dar nu mai reusesc,cel putin nu mancand sanatos.Parerea mea e ca odata ajunsa la 48 de kg sa bagi tare modelare pentru ca daca slabesti pana la 45,poate ai picioare subtiri,dar o sa fii si in partea de sus a corpului foarte slaba si o sa se vada urat.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1719 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 19:10:08
Ruxandraaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Fara dulciuri,prajeli.Paine-la masa de dimineata.fructe de 2x pe zi.dupa ora 7 nu mananc.multa apa
Date: 162cm, 50kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Hmm dar 1. de ce nu pot manca de exemplu biscuiti bellvita sau orice altceva care ar contine zahar sau daca sunt carbohidrati in fiecare zi daca nr caloriilor pe zi e in regula? sau nu caloriile sunt totul? Chiar daca sunt in regula cu caloriile tot tre sa mai am grija de ce mananc? Adica sa dau un exemplu ca sa ti dai seama defapt ce vreau sa intreb. Daca mananc numai ciocolata azi dar in limita caloriilor tot nu e bine?tot se depune? 2.cand incepi sa bagi tare modelare ,se pot pierde cm dar nu neap sa mai pierd kg? si 3.cam dupa cat timp ar trebuii sa vad rezultate cu tae bo(o data pe zi 50 min) mancand asa cum ti am zis mai sus si..reducand din biscuiti (carbohidrati in general)
__________________
Ruxandraaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1720 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 19:37:32
Ruxandraaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Fara dulciuri,prajeli.Paine-la masa de dimineata.fructe de 2x pe zi.dupa ora 7 nu mananc.multa apa
Date: 162cm, 50kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

si inca o intrebare..Hip Hop Abs e doar ptr abdomen? adica da rezultate doar in partea de sus a corpului?
__________________
Ruxandraaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal slabit, slabit adolescente, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
Jurnalul lui Rosse Rosse Arhiva jurnale slabit 55 22 iul 2010 16:21:12
Jurnalul lui Bia :) Bia:) Arhiva jurnale slabit 68 15 mai 2010 09:14:01
:) jurnalul lui wadaa wadaa21 Arhiva jurnale slabit 31 21 apr 2010 11:36:58
Jurnalul lui feliutza FELIUTZA Arhiva jurnale slabit 15 06 nov 2009 14:53:55

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole