View Single Post
  #172 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 17:05:21
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de grasunica24 Vezi mesajul
buna fetelor,
am fost plecata la tara si na..acoolo mai greu cu tehnologia.
noutati...ce sa zic poate aveti dreptate,dar mai mult nu prea pot sa mananc.ieri era ora 4 si mancasem doar un mar. azi se implinesc fix 3 saptamani de cand am inceput cura de slabire.m-am urcat pe cantar si cu tot cu haine aveam 116,2...sa ziceam 116. cred eu ca e un lucru bun.
am uitam sa va spun ca sufar de hipotiroidie,dobandita in urma regimurilor stricte..ajunsesem la 64 de kg ce vis.....
v-am pupat si revin dupa masa .
si va multumesc pentru sfaturi.
numai un mar pana la ora 4?? Ai grija, ca ti se micsoareaza stomacul si nu iti mai dai seama. Pune mana si mananca ca lumea, dieta nu presupune infometare. Noi mancam si slabim! O tii tot asa si vei ramane numai cu kg astea slabite, pt ca la un mom o sa stagnezi asa rau ca n-ai sa mai stii ce sa faci. O sa ajungi sa mananci atat de putin si n ai sa mai slabesti.
Eu ti-am dat un exemplu si crissa la fel.. daca vrei sa tii cont de ele, ok, daca nu, sa nu vii dupa sa ne intrebi ce se intampla de nu mai slabesti, ok?
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat