View Single Post
  #1738 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 09:50:44
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
V-am citit ,dar nu am mai postat!Cantarul meu a luat-o razna in sus ,desi am mancat ok...asa ca dupa cateva zile in care am tot crescut la cantar m-am demoralizat rau si am luat-o pe aratura...Sunt asa de suparata pe cantar si acum si pe mine,incat nu imi mai vine nici sa respect dieta ...Stiu,e o perioada doar,numic altceva,o perioada de "nebuneala"..am mai avut de-astea...O sa treaca,dar pana una alta sunt deprimata...
Felicitari celor care au mai slabit,celor care au stagnat(e bine si asa)...Bun venit fetelor noi!
P.S.: Pasy,am incercat doar o zi sa tin fara fructe si am venit acasa cu o foame nebuna rau(desi mancasem nuci destule),incat m-am aruncat ca o infometata asupra frigiderului,iar ieri am reintrodus fructele de teama sa nu mananc iar la 11 noaptea..Insa cantarul m-a suparat asa de rau,incat ieri am trecut si pe sandwich cu cascaval si alte d-alea facut la sandwich maker(cum am mai spus pericolul meu nr. 1 cand scap pe aratura) tot la 11 noaptea...Azi nici nu vreau sa mai vad cantarul.Incerc sa imi revin si sa merg mai departe cu dieta,dar aveti mare grija:ODATA AJUNSE LA GREUTATEA IDEALA MENTINETI-VA!!!!E tare greu sa reiei dieta de "n "ori,ca organismul nu mai raspunde la fel...si cantarul se misca extrem de greu si e la un moment dat demoralizant rau...incat cele slabe de inger clacheaza cu usurinta...
O zi buna!
Oana, asta e ai avut o zi mai proasta, capul sus si mergem inainte..
Nu ar fi mai bine sa schimbi dieta? Avand in vedere cazul de fata, cand al tau corp nu mai reactioneaza pozitiv?
Sa nu te superi pe mine pentru sugestie..
Sport faci?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat