View Single Post
  #1745 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 18:54:08
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de ADI MARIANA Vezi mesajul
Buna Roxi felicitari ptr ca ai reusit sa slabesti si ptr mentinere. Eu sunt disperata ptr ca am stagnat si nu stiu ce sa fac
Am tinut dieta cu banane si lapte timp de 6 zile ptr ca nu reuseam in nici un fel sa incep sa slabesc, am slabit 4kg, apoi am continuat cu dieta cu supa de varza care nu a avut nici un efect asupra mea, iar acum sunt disperata si nu stiu de ce sa ma apuc , am 75kg si trebuie sa ajung la 60kg gretatea mea initiala ( inainte de sarcina).Da-mi un sfat daca poti . Merci
Buna Adi!In primul rand incep prin a`ti spune ca ceea ce faci tu nu se numeste dieta ci infometare.Renunta la dietele de genul celei cu supa de varza sau cu banane.Mai bine apeleaza la un stil de viata sanatos,incadreaza`te in 1200-1300 de calorii(in nici un caz sa nu scazi sub 1000).Pentru a`ti monitoriza nr de calorii poti folosi calculatorul de aici de pe site.Renunta la dulciuri,sucuri,grasimi,prajeli,produse de fast food si patiserie,inlocuieste painea alba cu cea de secara/graham/integrala si incearca sa mananci cat mai rar orez,paste sau cartofi.Pe langa asta ai nevoie si de sport.Poti gasi aici o gramada de filmulete pe care le poti face in camera ta.Alege`l pe cel care ti se potriveste tie cel mai bine si fa cel putin 30 de minute,de 4-5 ori pe saptamana.

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
vad ca vrei sa t ingrasi..f bine..nu iti strica..esti km slabuta..mie mi s pare asa d usor sa t ingrasi si asa greu sa slabesti..dar o sa reusesti..cum au zis si fetele..las-o mai moale si cu sportul..asa am facut si eu..obosisem in ultimul hal//aveam febra tot timpul..acum am zis sa o iau treptat..
Buna scumpo!Da,asa este,vreau sa mai ma ingras putin.Mie mi se pare greu sa ma ingrasPentru ca daca as manca numai dulciuri,prajeli si etc iti dai seama ca as pune 2 kg in 2 zile..dar eu vreau sa pun niste kg in mod sanatos si asa nu se lipesc nici moarte de mnPai las`o mai moale scumpo,ti`am spus ca nu trebuie sa te supraantrenezi
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]