View Single Post
  #175 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 17:09:12
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de grasunica24 Vezi mesajul
buna seara fetelor,
da,pentru tiroida iau de ani de zile euthyrox de 100 (parca asa se scrie).stiu,aveti mare dreptate,dar parca ma simt vinovata daca mananc.azi am mancat o jumatate de mar si 2 castronele de supa de pui...probabil nu suficient.
am fost la dentist azi si d-na dr m-a descurajat. mi-a spus ca fara inel gastric nu voi slabi in veci.
voi ce spuneti?am vreo sansa cu multa vointa,disciplina si sport sa slabesc?
va multumesc pentru sfaturi,ati fost tare dragute.
Grasunik exact cum ti-au spus si fetele nu e bn deloc ceea ce faci si cred k o stii si tu destul de bn pt k ai spus k ai ajuns la hipertiroidie din cauza dietelor.Treaba asta cu slabitul nu inseamna hai sa invatam sa nu mai mancam ci hai sa invatam sa mancam sanatos,sa facem sport si sa scapam de obiceiurile proaste care ne-au adus aici.Dak te mananci corect si faci si miscare o sa slabesti garantat.
Cat despre doctorita aia de cacao sa isi vada de specialitatea ei....a facut cumva si specializare pe nutritie??Sigur k se poate uite eu sunt o dovada vie,e drept k eu aveam un pic mai putin k tine dar cantaream 105.8kg si ma incadram la obezitate de gradul 1....dupa 3 luni de papat sanatos si sport am cu 17.7kg mai putin,nu mai sunt obeza si ma simt excelent.Deci curaj k se poate...nu o sa te mint spunandu-ti k va fi usor...nu va fi deloc usor va trebui sa rezisti tentatiilor,sa iti schimbi total modul de a manca adik fara dulciuri,fainoase,prajeli,bauturi carbogazoase,sa tragi de tine sa faci sport chiar dak nu ai chef sau te simti obosita dar repet se poate si stii ce merita tot efortul asta....merita din plin pt k asa de bn te simti cand vezi k incepi si u sa te apropii de normalitate,cand nu mai crapa toate hainele pe tine,cand te privesti intr-o poza si nu te mai sperii de tine...pt toate astea merita
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
Răspuns cu citat