View Single Post
  #175 (permalink)  
Vechi 11 feb 2010, 05:13:28
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de bokytta Vezi mesajul
Buna! Vreau sa ma alaturi si eu grupului. am citit cateva mesaje si mi a placut. Ma incadrez intervalului de 50-60kg. Am 53.5 kg si 1.64 m. Poate vi se pare o greutate normala, insa aceasta "normalitate", din punctul meu de vedere, difera in functie de conformatia fiecaruia (usoara, medie, masiva) si cred si vad ca pt mine 53 e mult. imi doresc o greutate de 48 kg, stiu ca pot pt ca pana dupa bac o aveam ( vara 2007) Nu stiu cum dar in 2 luni dupa bac am pus 2 kg (bine, nu ma mai antrenam pt proba sportiva pt bac... dar totusi) iar pana la sfarsitul anului am pus ink 2. de atunci incerc si incerc si nu am reusit nimic , ba chiar am oscilat intre 56 si 54 multi imi spun ca sunt bine, dar pt mine conteza sa fiu eu fericita si sa ma simt bine cand ma vad in oglinda, sau cand probez o haina, oricare mi o doresc sa imi stea bine, sau sa cand merg la plaja... . am facut si aerobic, vreo 6 luni cu mici intreruperi de 1-2 sapt, si nimic poate doar febra musculara si asta pt ca, recunosc, nu am renuntat la stilul meu de alimentatie neadecvat. Cele doua, sportul si dieta, sunt compelementare, mai ales cand se doreste pierdere in greutate, ele sunt dependente una de acealata si chiar ineficinte singure!!!!!.... stiu! greu de facut.
Eu, cand imi impun sa slabesc, imi pun in minte o imagine cu mine asa cum imi doresc sa fiu si imi impun sa ma gandesc la ea de fiecare data cand sunt tentata sa mananc vreo prostie... din pacate nu am reusit sa fac asta de prea multe ori... iar dicontinuitatea anuleaza tot efortul mai ales daca intervine din 2-3 zile e mare dejamagirea si increderea in sine din ce in ce mai putina.... si dupa ce mananc am un sentiment de regret si imi amintesc toate momentele in care am suferit din cauza greutatii (care nu e asa mare cum poate reiese din reactiile si sentimentele mele, dar pe mine ma face nefericita si ma afecteza) si o iau de la capat cu initiativa de a slabii si sper sa nu ma dau batuta, chiar daca de multe ori am zis ca nu se poate... de aceea zic ca avem nevoie de sustinere, o simpla discutie, o impartasire de semtimente si pareri sincere pot face mult mai mult decat putem noi singure!Stiu ca se poate! Ne trebuie o puternica MOTIVATIE!
Buna Bokytta si bine ai venit printre noi

Iti multumim pentru introducerea facuta despre tine, acum sa gasim niste solutii de a rezolva aceasta problema cu kg

Cand ai facut aerobic, ce ai mancat? cam cum era meniul tau, da-ne un exemplu.

Intr-adevar sportul si dieta sunt cheia reusitei in lupta cu kg

Te-ai gandit vreodata, care ar fi motivatia in cazul tau?
Ca fapt divers iti dau acest subiect sa il citesti, fiecare dintre noi a scris ce motivatie au, poate te descoperi si tu (Ce te motiveaza intr-un regim de slabire?). Cand ai pentru ce sa lupti este mult mai usoara batalia.

Asa, si te mai rog, sa ne spui ce mananci acum, cate mese ai, cam cate calorii papi si daca mai faci sport?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii