View Single Post
  #176 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 00:40:36
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de paulla Vezi mesajul
Buna,

Vin si eu alaturi de voi.
Am 32 de ani si aproape 100 de kg. Acum un an aveam 78 si cu jumatate de an inainte aveam 68.
Sunt bulversata si naucita de cresterea asta masiva in greutate, nu va mai zic ca abia ma misc, respir ca un ... nu stiu ce.
Acum un an si jumatate am avut un soc care mi-a anihilat pofta de mancare definitiv. Treceau zile si ma uitam la mancare ca la plastic. De la 86 in vreo 3-4 luni am sarit la 68. Nu ma recunosteam, nu-mi venea sa cred ca sunt eu (toata viatza mea am fost grasutza).
Din septembrie anul trecut pana in decembrie am sarit de 78 la 98. Imi este foame incontinu, de cate ori zic ca incep o cura de slabire mai pun 2 kg.
Dulciurile imi pun capac. Nu ma pot abtine... nu stiu cum sa pacalesc foamea asta ametitoare. Nu mai stiu de cand nu m-am mai simtit satula.
Nu am sentimentul de satietate oricat as manca.
Si am zis ... poate recunoscand negru pe alb... de fata cu alti tovarasi de suferinta poate mi se va intampla ceva ... ceva bun, pt. ca vreau sa schimb ceva.

Va imbratisez cu drag si va multumesc pt. sustinere...

Pe curand, cu mult avant viitoare slabuta
Bine ai venit! Cum ziceam si la comentariul la poze...avem cam acelasi drum de parcurs. Eu nu ma lupt cu ppoftele, in schimb hormonii imi joaca feste si nu ma prea lasa sa slabesc. Lupta nu e usoara, dar cu multa perseverenta vom invinge. Important este sa adoptam un stil de viata sanatos si permanent.
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina