View Single Post
  #1771 (permalink)  
Vechi 19 ian 2013, 08:51:02
alinutzik's Avatar
alinutzik alinutzik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa si sport
Date: 157cm, 57.2kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 418 ori in 292 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Apropo de slabit in kg...cred ca e mult mai greu sa slabesti cand mai ai de dat 1-2 kg decat atunci cand ai de dat 10...si eu slabeam foarte bine la inceput, tot asa, cam 1 kg sapt., acum cu sutele de grame
Rabdare rabdare ..
In legatura cu ultimele 1-2 kg care nu vor sa plece, mi-am adus aminte ce a zis nenea Dukan.
Citez de la un alt site: Pentru a determina greutatea la care ne putem stabiliza, doctorul spune sa ne uitam la experienta noastra si sa vedem la ce greutate ne-a devenit extrem, extrem de dificil sa slabim -- si aici, dansul spune ca ar trebui sa ne oprim.
Eu cred ca, chiar daca ajung la 49 kg cum scrie in ticker nu o sa pot sa ma mentin acolo, asa ca imi consider greutatea ideala undeva intre 50-51 kg.
alinutzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui alinutzik:
Kclaudyia (19 ian 2013), losefat (19 ian 2013)