Subiect: Casuta Comebak
View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 16 nov 2016, 16:34:07
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Casuta Comebak

Citat:
Anterior postat de Nevrotiq Vezi mesajul
Buna Andrada! Nu ca as vrea sa ma dezvinovatesc prea tare , insa am SOP(sindr. ovarelor polichistice) si nu e deloc usor sa slabesc sau sa ma mentin la o greutate din cauza lor. "musafirii" nu mi-au mai calcat pragul din luna mai . ar fi fost putin mai usor si pt mine daca nu erau chisturile astea. mi s-a explicat la doctor ca din cauza lor ma ingras si ca nu o sa scap de ele decat daca slabesc foarte mult , ceea ce in situatia data este extraordinar de greu pentru mine. Eu tot sper sa ma obisnuiesc repede cu regimul acesta alimentar si sper sa dea si rezultate ....
Eu cred ca sanatatea e cel mai mare motiv sa reusesti! Eu ma misc ca o baba.. ma dor toate ... si dr meu...care de altfel e foarte saritor..a zis ca sa slabesc apoi o sa vedem daca mai e nevoie sa imi mai dea vreo trimitere.. E vorba aia grasa si frumoasa.. dar nu mereu inseamna si sanatoasa ...
Cred ca nu iti e usor... hormonii in general cam intervin in slabit...in cazul meu cei necesari alaptatului... culmea.. altele slabesc usor alaptand.. eu .. Nu , dar asta e ... important e ca o sa ajung , chiar si mai lent, unde vreau! Sper sa iti fie si tie din ce in ce mai usor...
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Acest membru apreciaza mesajul lui AnDrAdAxl:
Nevrotiq (17 nov 2016)