View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 08:11:40
Liv86's Avatar
Liv86 Liv86 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Hipocalorica
Date: 159cm, 50.1kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 27 ori in 18 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana

Citat:
Anterior postat de Diviana Vezi mesajul
Buna fetelor!

am doua grefe, dar nu stiu cum as putea sa le mananc astfel incat sa fie suportabile ) oare sa storc o jumatate si sa beau sucul?

in rest, m-am gandit ca astazi sa ies cu rolele in loc de alergat, ca sa diversific

dietele voastre cum merg? ce faceti cu sportul?

Neatza! Ce mai faci?
Dc nu iti plac grefele nu trebuie sa le mananci. Chiar dc esti la dieta eu sunt de parere ca trebuie sa mancam alimente care ne plac. Mie de exemplu nu-mi place salata verde, nu o suport si deci nu o mananc (am mancat cam multa la viata mea si cred ca de aia )
Dieta merge bine (3 mese plus 2 gustari). N-am senzatie de foame, deci so far so good.
Ieri n-am fost la sala, chiar nu am avut chef. Azi insa m-am trezit cu chef.
Ma bucur sa aud ca incepi sa faci din ce in ce mai multa miscare. Orice fel de activitate fizica e bine venita si te va ajuta sa scapi mai repede de kilogramele nedorite.
Te asteptam cu raportul pt ziua de azi
O zi buna!
Liv86, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 865 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 866 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]