View Single Post
  #180 (permalink)  
Vechi 15 iun 2017, 17:34:36
elena20sverige's Avatar
elena20sverige elena20sverige este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2010
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 34
Dieta: YIFYM
Date: 165cm, 104.2kg
Mesaje: 605
Aprecieri acordate: 630
Am fost apreciat(a) de 1.083 ori in 539 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihaela - Keto

Citat:
Anterior postat de mihaela2289 Vezi mesajul
Multumesc din suflet pentru incurajari. Am ales tot keto pentru ca mie mi s-a potrivit f bine si din ce am citit ajuta si la hipotiroidism. In hipotiroidism e bine sa renunti la gluten si lactate si consider ca merge mana in mana cu keto. Plus ca in keto se normalizeaza colesterolul, trigliceridele, glicemia, care si ele ajuta la normalizarea tsh-ului. Sau asa sper o sa iau suplimente de Seleniu, Zinc, Calciu, vit D3, magneziu si... Voi mai vedea.
Si mie imi plac carbohidratii f mult dar se pare ca trebuie sa fiu foarte limitata cand vine vb de ei. Mai ales de cei nesanatosi tip patiserie. Am realizat dupa ce am facut pauza la keto ca eu nu sufar dupa ciocolata si dulciuri bogate in zahar dar cand vine vb de patiserie si merdenele e tragic . Sper sa am aceleasi rezultate bune pe care le-am avut si in trecut si stiu ca 4kg/luna e mai mult decat realizabil. Vreau sa imi dovedesc ca pot tine sub control greutatea chiar si cu o problema metabolica. Care din pacate nu mai e doar in capul meu

Multumesc inca o data pt sustinere si ma bucur ca nu m-am inselat cand m-am gandit ca aici voi gasi puterea necesara si sustinerea de care am nevoie. :*
Buna !

Incearca sa mananci si alimente care includ iod ca peste, oua. Sarea din Romania nu stiu daca are iod dar incearca sa gasesti.
Hipotireoidism apare din cauza lipsei de iod sau din cauza tiroiditei cronice.
__________________
"Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself."

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...3-a-12744.html
Acest membru apreciaza mesajul lui elena20sverige:
mihaela2289 (15 iun 2017)