View Single Post
  #1854 (permalink)  
Vechi 27 ian 2011, 11:49:33
Purple flower's Avatar
Purple flower Purple flower este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Buna ziua fetelor ....
Cat de frig este afara , cred ca o sa inghetam cu totul ..... in perioada asta trebuie sa aveti grija de voi , am vazut ca sunt tare multe fete racite .... sa va imbracati mai bine , beti ceaiuri, suplimente gen vitamina c si echinaceea .... eu una asta fac , ca am mai trecut printr-o raceala foarte urata la sfarsitul lunii decembrie si abea mi-am revenit din ea , m-am simtit groaznic de rau atunci si nu vreau sa mai trec prin asta ....

As mai avea de adaugat ceva legat de cozonacii SM si in general dulciurile permise Monti (facute cu fructoza in loc de zahar normal, cu faina speciala, etc)....cand am fost la consultatie la doamna dr Man, am avut curiozitatea sa intreb cat de des e permis sa mancam aceste dulciuri conforme ..... si raspunsul a fost un desert o data pe sapt in etapa de diversificare , iar la mentinere raspunsul a fost "in nici un caz zilnic cozonaci si prajituri cu crema" ..... eu din asta am inteles ca daca vrem sa ne mentinem sa nu ignoram faptul ca aceste produse sunt extrem de calorice , si sa nu le mancam zilnic chiar daca-s conforme, ca nu este ok , fie facute cu faina asta cu IG mic, si fructoza ....
Incercati sa mancati in loc de atatea dulciuri (mai ales in etapa in care vreti sa si dati jos!) ciocolata neagra in special si mai rarut si ciocolata dietetica (in dieta Man e permisa)....daca nu va place ciocolata neagra peste 70% cacao , icnercati mai multe sortimente .....de exemplu Heidi mie imi pare usor amaruie , Anidor e mai pe placul meu .... mancati si fructe cu IG mic, moderat ....
Eu nu o sa cred niciodata in teoria reglarii pancreasului , altfel nu ar mai fi atatea persoane care au tinut Monti, au slabit minunat si acuma arata exact la fel ca inainte .... eu cred ca de-asta e numit un mod de viata , ca sa fie intra-devar un concept universal , sa respectam regulile pentru totdeauna chiar daca suna foarte infricosator Dar eu deja dupa 7 luni (din care 5 luni Monti) in care nu am mai mancat nici un dulce nepermis , nimic nimic , nu le mai simt nevoia si nici nu am senzatia aia cand le vad ca parca ma constranmge ceva, si ca numai eu nu pot manca si restul persoanelor din jurul meu pot si ca sunt tot slabe ....nu .....nu mai simt nevoia .... asta nu inseamna ca trebuie sa faceti si voi asta, ca fiecare este stapanul propriului corp si fiecare se cunoaste , eu una asa ma intaresc , fiind puternica in fata tentatiilor care ma doborau maidemult .

Hai ca am vorbit deja cam mult si v-am plictisit sa mai si muncesc ceva azi va pup pe toate, mult succes in concurs !
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]